Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Pakowanie i przeprowadzka - czyli jak wybrać odpowiednią taśmę i folię do pakowania?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

W trakcie przeprowadzki lub też wysyłania paczki bardzo ważną rolę odgrywa zabezpieczenie całego kartonu. W tym celu wykorzystywane są taśmy oraz specjalne folie. Dlatego musisz poznać ich rodzaje i szczegóły związane z ich charakterystyką, aby wykorzystywać je prawidłowo.

Zabezpiecz swój pakunek
Podczas przeprowadzki niezbędne staje się zadbanie o to, aby wszystkie cenne przedmioty i pamiątki zostały odpowiednio zabezpieczone. Dlatego coraz częściej wykorzystywane są w tym celu folie typu stretch. Dostępne są one w kilkumetrowych rolkach, które bez problemu można znaleźć w wielu sklepach. Z kolei przy pakowaniu porcelany lub naprawdę bardzo delikatnych przedmiotów, przydatna jest również folia bąbelkowa, która zamortyzuje możliwe uderzenia. Nada się ona również w przypadku zabezpieczania sprzętów RTV i AGD. Koszt takich folii jest niewielki w stosunku do tego, jakich szkód pozwala nam uniknąć. Ważne jest jednak to, aby wyposażyć się w ich odpowiednią ilość.

Większość przedmiotów nie wystarczy tylko owinąć w folię, zazwyczaj konieczne jest też umieszczenie ich w kartonie, dzięki któremu łatwiej będzie je przemieszczać. Wtedy też koniecznie trzeba pamiętać o zaklejeniu kartonu taśmą, która go wzmocni, a przy okazji ułatwi bezpieczne przenoszenie naszych rzeczy z miejsca na miejsce.

Taśmy pomocne podczas pakowania
Wbrew pozorom obecnie możemy wyróżnić wiele różnych rodzajów taśm, a każda z nich ma swoje indywidualne zastosowanie. Dostępne są taśmy przystosowane do klejenia tektury, metalu, czy nawet folii. W końcu każda taśma ma inny rodzaj kleju, który sprawdza się najlepiej na konkretnych powierzchniach. W ten sposób będzie miało się pewność, że karton podczas przeprowadzki, czy też wysyłki, nie ulegnie awarii lub nie otworzy się niespodziewanie.

Rodzaje taśm
- Taśmy pakowe - ich cechą charakterystyczną jest duża wytrzymałość. Wynika to przede wszystkim z odporności na pęknięcia. Bardzo często stosowane są przy zaklejaniu kartonów. Obecnie można spotkać wiele kolorów tego rodzaju taśm, począwszy od brązowych po przeźroczyste i bardziej wymyślne kolory.

- Taśmy na kauczuku syntetycznym - zaletą tej taśmy jest klej, który bez problemów znosi niską lub też wysoką temperaturę. Ten rodzaj taśmy ma dość uniwersalne zastosowanie, gdyż tak samo dobrze radzi sobie z klejeniem folii, jak i kartonu. Zatem zaleca się stosowanie tej taśmy w trakcie przeprowadzek, którym towarzyszą bardzo skrajne temperatury.

- Taśmy na solvencie - doskonale radzą sobie nawet przy produktach, które znajdują się w chłodni. Tej taśmie niestraszna jest nawet wilgoć. Bez obaw można zaklejać nią paczki, gdyż jej trwałość jest bezapelacyjnie wysoka.

Jakościowe pakowanie
Aby zakupić taśmę do paskowania lub folię do zabezpieczenia przesyłki, warto skorzystać z producenta, jakim jest tekpak.pl. Tam też zyskuje się pewność, że nasze pakunki zostaną ochronione przed wstrząsami i warunkami atmosferycznymi.

 

1 komentarz

  • Andrzej1

    Na szczęście przeprowadzka wcale nie musi spędzać snu z powiek. Jeśli wie się, jak podejść do tematu, to można się bardzo miło zaskoczyć. Ja sam zastanawiałem się przez dłuższy czas, jak przewieźć kanapę i z rozwiązaniem przyszła https://gielda.furgonetka.pl/ Na tym portalu możecie zamieścić informacje o rzeczach, które macie do przewiezienia, a różne firmy transportowe złożą Wam swoje oferty. To najkorzystniejsze rozwiązanie.

    Zgłoś nadużycie Andrzej1 środa, 07, marzec 2018 10:11 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj