KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pracować w mieście, mieszkać na prowincji, ale unikać uciążliwych dojazdów - czy to możliwe?

Pracować w mieście, mieszkać na prowincji, ale unikać uciążliwych dojazdów - czy to możliwe? Fot. Akro Dom

Migracja mieszkańców miast na tereny podmiejskie jest coraz częstszym procesem. Głównym celem przeprowadzek osób poszukujących lepszych warunków życia stały się tereny okalające aglomeracje miejskie. W ślad za mieszkańcami ruszyli deweloperzy, którzy coraz chętniej budują osiedla mieszkalne w małych miejscowościach położonych nieopodal dużych miast. Przykładem tego procesu jest m.in. podrzeszowska miejscowość Wyżne.

REKLAMA


Gmina dobra do życia
Wyżne to niewielka miejscowość, która wchodzi w skład gminy Czudec w powiecie strzyżowskim. Przecina ją Gwoźnica, potok wpadający do Wisłoka.

Usytuowanie gminy na rozwidleniu ważnych szlaków komunikacyjnych (z Rzeszowa do Barwinka i Krosna oraz z Rzeszowa do Strzyżowa i Jasła), a także jej niewielkie oddalenie od stolicy Podkarpacia sprawia, że stanowi ona bardzo atrakcyjne miejsce dla wszystkich, którzy rozważają przeprowadzkę na prowincję. Dodatkowym atutem gminy Czudec jest stałe połączenie kolejowe z wymienionymi miastami oraz doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. Wzgórza porośnięte bukowym starodrzewem i częściowo objęte ochroną rezerwatu „Wielki Las” pełne są doskonałych tras wędrówek pieszych. Fani białego szaleństwa także znajdą coś dla siebie m. in. w Strzyżowie, gdzie znajduje się narciarski wyciąg orczykowy. Dogodnym miejscem dla miłośników letniej rekreacji są z kolei spływy kajakowe rzeką Wisłok, a plażowicze wybierają popularne Zawisłocze.

Wyżne - zadbana oaza spokoju
Samo Wyżne to jedna z najciekawszych, najurokliwszych i najprężniej rozwijających się miejscowości w gminie Czudec. Przede wszystkim jednak jest to prawdziwa oaza spokoju, do której bardzo łatwo można dojechać z Rzeszowa autobusem miejskim nr 9 lub niedrogim i komfortowym szynobusem kursującym co godzinę do stacji Wyżne Babica. Zwłaszcza ten drugi środek transportu wydaje się idealnie odpowiadać potrzebom ludzi zmęczonych miejskim tłokiem, gdyż nie tylko wyklucza możliwość utknięcia w korku, ale i omija wszelkie drogowe niebezpieczeństwa.

W Wyżnem znajduje się przedszkole i szkoła, młodzież gimnazjalna dowożona jest do Czudca gimbusem. O zdrowie okolicznych mieszkańców dba niewielka przychodnia. Odpowiedni komfort życia w Wyżnem jest przedmiotem troski zarówno władz gminy (osoby płacące podatki w gminie Czudec mają dostęp do darmowego internetu), jak i prywatnych inwestorów reprezentowanych chociażby przez rzeszowską spółkę AKRO-DOM.


Fot. Akro Dom

Inwestycje tworzące przyszłość
38 domków jednorodzinnych budowanych przez AKRO-DOM, dewelopera o sporym doświadczeniu na regionalnym rynku (os. Niwa w Głogowie Małopolskim, os. Zielone Przedmieście, Zielone Doliny oraz Srebrne Klony w Rzeszowie), doskonale wpisuje się w trend rozwoju stref podmiejskich na Podkarpaciu.

Oprócz samych domów, spółka tworzy dla przyszłych mieszkańców osiedla „Pod Winnicami” atrakcyjne tereny rekreacyjne (m. in. boisko i plac zabaw) oraz sieć dróg wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, które to inwestycje przekazane zostaną gminie. Dzięki temu nabywcy domów nie będą musieli troszczyć się np. o ich odśnieżanie.

Bardzo ważną inwestycją związaną z przyszłym osiedlem mieszkaniowym „Pod Winnicami” będzie łącznik z drogą ekspresową S19, który - zgodnie z deklaracją GDDKiA - powstanie w latach 2018-2024. Dzięki temu połączeniu mieszkańcy Wyżnego będą mogli dojechać do Rzeszowa w ciągu zaledwie 10 minut.


Fot. Akro Dom

Wielkomiejski komfort na cichej prowincji
Działalność deweloperska inwestorów takich jak AKRO-DOM, to doskonały przykład właściwej reakcji na zapotrzebowanie rynku. Spółka ta na życzenie klienta i w ramach wyceny indywidualnej dopuszcza wszelkie zmiany w projektach domów, w tym m. in. zmianę koloru elewacji, rodzaju pokrycia dachowego lub sposobu ogrodzenia działki.


Fot. Akro Dom

Powierzchnia domów w osiedlu „Pod Winnicami” w Wyżnem będzie wynosiła od 100 do 140 m kw. Ich zakup będzie możliwy zarówno poprzez umowę deweloperską, w ramach kredytu „Mieszkanie dla młodych”, jak i etapami - najpierw zakup działki, a dopiero później zlecenie budowy domu.

 

  • autor: Redakcja

1 komentarz

  • mieszkanka

    Mieszkam w Wyżnem i uważam że po malu staje się sypialnią Rzeszowa. Mnówstwo nowych domów. S19 spowoduje na pewno wzrost cen i zainteresowania. Dobry pomysł z tym osiedlem.

    Zgłoś nadużycie mieszkanka poniedziałek, 21, marzec 2016 13:54 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?