Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Prawidłowa obróbka metali - jakie maszyny wybrać?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Prawidłowa obróbka metali wymaga zastosowania różnych maszyn. Na pewno niezastąpione okażą się śrutownice czy piaskarki, które obecnie mają szerokie zastosowanie w przemyśle, warto więc zwrócić na nie szczególną uwagę, zwłaszcza że dzięki nim można obrabiać niemalże każdy rodzaj materiału, nie tylko metal.

REKLAMAPiaskarki - do czego mogą się przydać?
Ciśnieniowe oczyszczarki okażą się niezastąpione, wszędzie tam, gdzie nie można dokonać obróbki materiału za pomocą urządzeń stacjonarnych. Czasem okazuje się, że elementy, które mają zostać obrabiane, posiadają wiele trudno dostępnych miejsc, więc nie zawsze urządzenia będą w stanie dotrzeć do nich, dlatego, jeśli specyfikacja przygotowywania danej powierzchni jest trudna, warto sięgnąć po piaskarkę.

Obecnie ciśnieniowe oczyszczanie używane jest powszechnie przez wiele firm. Bardzo dużą zaletą takich maszyn jest fakt, iż prace mogą być wykonywane u klienta, bo są mobilne. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że bez trudu posłużą przy wykonywaniu prac konserwatorskich.

Zalety oczyszczarek
Prócz tego, że piaskarki są urządzeniami mobilnymi, mogą być zaprojektowane ściśle pod wytyczne klienta, dlatego interesując się tego typu urządzeniem, warto najpierw przemyśleć, do jakich celów okaże się przydatna. Dużą zaletą oczyszczarek jest również fakt, iż mogą pracować jako samodzielne maszyny, w razie potrzeby mogą również stanowić część produkcyjnej linii. Wszystko zależy tylko od potrzeb.

Obróbka elementów wielkogabarytowych - jakie maszyny wybrać?
Mając w planach obróbkę elementów o dużych rozmiarach, przestrzennych czy konstrukcji o nietypowej wielkości warto zwrócić uwagę na specjalne komory śrutownicze, które sprawdzą się zarówno przy ręcznej obróbce, jak i automatycznej.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając komorę śrutowniczą?
Komory śrutownicze tak samo, jak i inne maszyny do obróbki materiałów muszą opierać się o najnowszą technologię, więc warto zwrócić uwagę na tę kwestię. Istotna będzie również:

- jakość wykonania takiej komory,
- czy wykonane są zgodnie z obowiązującymi normami,
- czy za ich pomocą można wykonywać poprawną obróbkę elementów przy wykorzystaniu dostępnych ścierniw.

Szukając najlepszych, a zarazem sprawdzonych rozwiązań z tego zakresu, warto sprawdzić co do zaoferowania ma blastech.pl, gdzie można również liczyć na profesjonalną pomoc i serwis urządzeń.

Komora śrutownicza powinna być serwisowana!
Dobierając odpowiednią komorę śrutowniczą, warto też dopytać, jak wygląda kwestia serwisowania jej. Firmy dostarczające takie urządzenia powinny zagwarantować pełną obsługę w przypadku, jeśli dojdzie do awarii. Należy również pamiętać, iż wszystkie prace wykonywane za pomocą śrutownicy, piaskarki czy innych maszyn do obróbki powinny być wykonywane przez osobę przeszkoloną, która posiada wiedzę z tego zakresu. Nawet mobilna piaskarka, która ma małe gabaryty nieprawidłowo użytkowana może nie tylko zniszczyć obrabianą powierzchnie, lecz również wyrządzić szkodę osobie, która obsługuje ją bez uprawnień.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj