Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Nowa strategia Krosno Glass

Nowa strategia Krosno Glass Fot. Krosno Glass

Krosno Glass (dawniej Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO) przedstawiła swoją strategię działania na najbliższe lata. Spółka stawia na modernizację i budowę centrum logistycznego. Są też zapowiedzi dotyczące polityki kadrowej.

REKLAMASpółka Krosno Glass zamierza przeznaczyć do 200 mln zł na inwestycje w modernizację huty i budowę centrum logistycznego na Podkarpaciu. Celem nowej strategii jest wzrost sprzedaży w kraju i zagranicą w oparciu o silną markę KROSNO.

- Inwestycje mają przygotować firmę na przyjęcie i obsłużenie zwiększonego portfela zamówień, co jest oczekiwanym rezultatem całej strategii rozwoju. Oprócz modernizacji zakładu, jesteśmy w trakcie projektowania inwestycji w nową wannę hutniczą W-3, która do 2020 r. zastąpi najstarszy z obecnie wykorzystywanych pieców. Oczekujemy, że te przedsięwzięcia, wraz z relaunchem marki KROSNO i intensyfikacją działań w obszarze sprzedaży, które już dziś są prowadzone, przyniosą istotne zwiększenie przychodów spółki oraz podwojenie EBITDA - powiedział Paweł Szymański, prezes zarządu Krosno Glass sp. z o.o.

Strategia rozwoju Krosno Glass na lata 2018-2023 obejmuje praktycznie wszystkie obszary działalności. Jej ważną częścią jest kompleksowa modernizacja krośnieńskiej huty wraz z zapleczem produkcyjnym. W ciągu 5 lat firma przeprowadzi remonty, wymianę maszyn, a także zwiększy automatyzację procesów pakowania, kontroli jakości i transportu.

Na terenach należących do Krosno Glass powstanie nowe centrum logistyczne, które pozwoli na centralizację operacji spółki w jednym miejscu, likwidację magazynu zewnętrznego, a w rezultacie usprawni obsługę zamówień i przyniesie oszczędności dla firmy. Oddanie obiektu do użytku planowane jest w połowie 2019 roku. W dłuższym terminie spółka zamierza skomercjalizować nawet do 60% powierzchni kompleksu, co przyniesie dodatkowe dochody.

Firma zamierza systematycznie zwiększać sprzedaż krajową i zagraniczną w oparciu o zreorganizowane siły handlowe, rozwój e-commerce, wzmocnienie marki KROSNO oraz efektywne zarządzanie ofertą produktową. Działania w tym obszarze spółka wdraża od jesieni 2017 roku. W lutym br. podczas targów Ambiente we Frankfurcie przedstawiła nowy system identyfikacji wizualnej marki KROSNO oraz ofertę na 2018 rok, opartą na produktach najchętniej wybieranych przez klientów i najnowszych trendach rynkowych.

- Od samego początku dostrzegamy największą wartość tej firmy, jaką są nasi pracownicy. Dlatego planujemy i już wdrażamy zmiany m.in. w obszarze podnoszenia kwalifikacji zespołu, polityki kadrowo-płacowej, a także warunków pracy. W miarę rozbudowy mocy produkcyjnych i wzrostu sprzedaży, będziemy mogli też utworzyć kolejne miejsca pracy - dodał prezes.

Strategia rozwoju Krosno Glass została opracowana na podstawie głębokiej analizy organizacji, a także widocznych już dziś efektów działań naprawczych, przeprowadzonych od września 2016 roku we współpracy zarządu spółki z funduszem Coast2Coast Capital.

Obecnie Krosno Glass jest stabilnym i rentownym biznesem, notującym roczne przychody ze sprzedaży na poziomie 220 mln PLN. Produkty z krośnieńskiej huty trafiają na ponad 60 światowych rynków, w tym do krajów Europy, USA, Meksyku, Australii, Chin, czy Ameryki Południowej. Eksport stanowi ponad 70% przychodów spółki i obejmuje sprzedaż pod marką KROSNO oraz private label dla globalnych firm.

kk (hellopr), red.

11 komentarzy

 • akcjonariusz

  oddajcie pieniądze ludzią za las złodzieje

  Zgłoś nadużycie akcjonariusz czwartek, 16, maj 2019 15:17 Link do komentarza
 • pracownica

  To co sie dzieje w hucie to przechodzi ludzkie pojecie my kobiety pracuje bardzo ciezko oczywiscie bez przerwy na sniadanie ogólne warunki sa fatalne tepo pracy jest porównywalne do mrówek z chin a i tak mamy najnizsza krajowa ,natomias panowie nic nie robia w nocy spia nie pomagaja ,moze wreszcie ktos na to zareaguje to wołanie o pomoc....

  Zgłoś nadużycie pracownica czwartek, 10, maj 2018 17:56 Link do komentarza
 • michał20

  To co robi obecny zarząd to przede wszystkim obniżenie kosztów poprzez obniżenie płac. Podniesienie państwowej najniższej płacy minimalnej do 2100 zł. przy jednoczesnym braku podwyżek w Hucie sprawiło, że większość pracowników pracuje za najniższą krajową pensje. W zeszłym roku nastąpiło obcięcie dodatków za pracę w dni świąteczne i dodatków za pracę w nocy. O wypłacie premii większość pracowników może tylko pomarzyć. Wypłata 13 pensji jest dla zarządu wytworem fantasty. Nie płaci się nawet za godziny nadliczbowe, więcej prezesi uważają, że pracownik powinien przyjść wezwany do pracy poza swoimi godzinami za friko. Obecnie w Hucie zaczyna obowiązywać dziewiętnasto wieczny kapitalizm czyli wyzysk człowiek do upadłego.

  Zgłoś nadużycie michał20 niedziela, 18, marzec 2018 16:05 Link do komentarza
 • charlotta

  @Woj - aby był dochód, musi być przychód. Zysk to nie przychód, ale ten przychód wygenerowali pracownicy tej huty. Jak już tak bardzo chcesz kogoś pouczać, to logicznie, a nie obrażając.
  Logo i nazwa - szkoda, naprawdę szkoda. Szkoda nawet komentować ;)
  Więcej można przeczytać tutaj:
  https://brandingmonitor.pl/krosnienskie-szklo-nowa-wizualna-koncepcja/
  Jest jednak coś, na co warto w szczególności zwrócić uwagę - huta, przez lata, szczyciła się przede wszystkim ręczną produkcją szkła - do tego nawiązywała postać hutnika w starym, dobrym logo. Dziś, ten nowy napis, równie dobrze sprawdziłby się na paczce makaronu ;) a chyba jednak w projektowaniu wizualizacji graficznej nie o to chodzi...
  I te nazwy... Krosno Glass, Krosglass, Krosno Glass/sklep szkło krosno ;) wszystko się stopiło w jedno, a miało być tak oryginalnie :)

  Zgłoś nadużycie charlotta środa, 14, marzec 2018 01:51 Link do komentarza
 • waza

  Racja!!!

  Zgłoś nadużycie waza niedziela, 11, marzec 2018 12:24 Link do komentarza
 • Woj

  Do Tiger: Przychody to nie zyski. Czasem lepiej się nie wypowiadać! Wstyd!

  Zgłoś nadużycie Woj niedziela, 11, marzec 2018 08:16 Link do komentarza
 • Tiger

  " przychody ze sprzedaży na poziomie 220 mln PLN" a czy coś z tego mają pracownicy co ciężko pracowali na te zyski? Niestety nic.
  Oby tak dalej a za chwilę to nie będzie miał kto pracować.

  Zgłoś nadużycie Tiger sobota, 10, marzec 2018 23:59 Link do komentarza
 • wasyl

  po hu,,, sprzedawali

  Zgłoś nadużycie wasyl sobota, 10, marzec 2018 20:05 Link do komentarza
 • brr

  Lepsze jest wrogiem dobrego. Nowe logo... Dramat. Nowa nazwa - jeszcze większa tragedia. Zglobalizowane, zunifikowane niewiadomoco :-(

  Zgłoś nadużycie brr sobota, 10, marzec 2018 18:21 Link do komentarza
 • wkurzona

  Mam nadzieję, że wreszcie zostanie uchwalona ustawa chroniąca język polski! To Krosno Glass brzmi tragicznie! Czy my jesteśmy wolnym krajem? Kiedyś na rosyjski "jeżylibyśmy" się i bardzo dobrze! Teraz kasa, kasa, kasa, zżarła nas całkiem. Obrzydliwe! Krośnieńskie Huty Szkła!!! Nie jakieś krosnoglas!!! Mam dość tych anglicyzmów wszędzie. Szanujmy się trochę!

  Zgłoś nadużycie wkurzona sobota, 10, marzec 2018 18:19 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj