Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Ach, ta zgaga! Objawy i profilaktyka

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Nieprzyjemne pieczenie w przełyku, odbijanie się, nadkwasota... Powodów zgagi jest wiele. Ta męcząca dolegliwość układu pokarmowego może być spowodowana złymi nawykami żywieniowymi lub groźną chorobą. Zanim przyjmiesz kolejną tabletkę bez recepty dowiedz się, czy zgaga nie jest objawem refluksu lub wrzodów.

REKLAMANajczęstszą przyczyną zgagi jest po prostu przejedzenie. Często spożywanie ciężkich, tłustych potraw, picie kawy na czczo, alkohol - to prosta droga do dolegliwości układu pokarmowego. Szczególnie szkodliwe jest też palenie papierosów. Czym właściwie jest zgaga? Zgaga to zespół objawów, takich jak pieczenie i uczucie ucisku od nadbrzusza do gardła.

Niekiedy dochodzi do cofania się treści żołądkowej do przełyku i do wzmożonej produkcji śliny. Objawy mogą nasilać się po zjedzeniu posiłku i są szczególnie męczące przy pochyleniu się do przodu lub położeniu się. Ból jest bardziej dotkliwy przy próbie ruchu, wysiłku. Męcząca zgaga często opiera się nawet popularnym środkom neutralizującym kwaśną treść żołądkową. Nieprzyjemne dolegliwości spowodowane są podrażnieniem przełyku przez kwas żołądkowy (kwas solny) i enzymy trawiące białka.


Zdjęcie ze strony www.chorobarefluksowa.net.pl

Żołądek jest oczywiście chroniony przed niszczącym działaniem kwasu, jednak dolny odcinek przełyku - już nie. Kiedy więc dochodzi do wypchnięcia soków żołądkowych do góry, jest on podrażniany, mogą wystąpić nawet wrzody, krwawienia, aż do nowotworu.

Czy to refluks?
Zgaga bywa objawem choroby refluksowej przełyku. Jeśli towarzyszą jej trudności w połykaniu, nudności, puste odbijania - prawdopodobnie jest to właśnie choroba refluksowa. Polega ona na niewłaściwej pracy zwieracza przełyku. Po dostaniu się pokarmu do żołądka, powinien on skurczyć się i uniemożliwić przesuwanie się treści żołądkowej do góry. Niekiedy jednak pozostaje on rozkurczony, powodując m. in. zgagę.

Potrzebne badania
W przypadku męczącej zgagi, należy wykonać gastroskopię, czyli badanie przełyku za pomocą kamery umieszczonej na końcu rurki, którą lekarz prowadzi przez przełyk pacjenta. Możliwe jest również pobranie odcinków do zbadania, czy wrzody nie przekształcają się już w zmiany nowotworowe.

Jak uniknąć zgagi?
Bez względu na to, czy zgaga wynika z częstego przejadania się, czy towarzyszy chorobie, zdrowe nawyki żywieniowe potrafią znacząco ograniczyć męczące dolegliwości.

Profilaktykę zgagi w skrócie można określić po prostu zdrowym trybem życia. W pierwszej kolejności należy pozbyć się balastu w postaci zbędnych kilogramów, bo zgaga często towarzyszy otyłości. Wywołują ją tłuste potrawy, alkohol, kawa, mocna herbata, ostre, mocno doprawione potrawy - należy je więc wykluczyć z naszego jadłospisu. Trzeba też zrezygnować z gazowanych napojów. Częste spożywanie małych porcji ograniczy napady głodu i zapobiegnie "rozpychaniu" żołądka. Należy jeść powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs. Ostatni posiłek należy spożywać co najmniej 3-4 godziny przed snem. Osoby cierpiące na zgagę nie powinny też objadać się przed wysiłkiem fizycznym. Bardzo szkodliwe dla żołądka są papierosy oraz niesteroidowe leki zapalne (np. popularny ibuprofen).

W przypadku zgagi i choroby refluksowej przełyku ważne jest również, aby nie nosić ciasnych ubrań, uciskających pasków. Pomocne może być też uniesienie wezgłowia łóżka o kilkanaście centymetrów lub spanie na lewym boku - w tej pozycji żołądek jest poniżej przełyku.

 

2 komentarzy

  • IreneCano

    Efekty stosowania poddawane są wątpliwość, choć wielu mężczyzn jest zadowolonych z osiągów. Tabletki na powiększanie penisa – najpopularniejsza i najczęściej wybierana metoda. Dobry suplement pozwala usprawnić napływ krwi do prącia, co powoduje zwiększenie rozmiarów członka podczas erekcji. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pozwolić Ci zrozumieć, jak działa żel powiększający penisa Titan Gel oraz jakie są alternatywne metody poprawy rozmiarów penisa. http://gel-titan.pl/#5 Problem kłopotów łóżkowych pozostaje jednak dla wielu mężczyzn wstydliwym tematem i nic z nim nie robią ze względu na niechęć przyznania się do problemu przed lekarzem. Niesatysfakcjonujący seks, obniżone libido, niezadowolenie partnerki, problemy z erekcją… to wszystko ma wspólne przyczyny: nieodpowiedni stan psychiczny spowodowany np. kompleksem rozmiaru penisa . Myślisz, że nic się nie da z nim zrobić? Najwidoczniej nie słyszałeś o kole ratunkowym milionów mężczyzn, którzy porzucili już nadzieję na odzyskanie sprawności seksualnej – kremie Titan Gel .

    Zgłoś nadużycie IreneCano czwartek, 16, sierpień 2018 07:05 Link do komentarza
  • przegladtowarow

    Wystarczy pamiętać o połknięciu dwóch kapsułek dziennie. To wszystko. Producent jest z nami w 100% szczery. Nie obiecuje złotych gór i spadków rzędu 20 kilogramów miesięcznie. Oferuje nam dobrej jakości preparat, który przybliży nas do wymarzonej sylwetki! Pamiętaj, wszystko jest w Twoich rękach. Nie zwlekaj! 107 thoughts on “ Eco Slim. http://przegladtowarow.com/krople-eco-slim-odchudzanie-opinie-uzytkownikow-dawkowanie-cena-polsce.html Nie zdecydowano się na sprzedaż w aptekach, aby uniknąć dodatkowych kosztów z tym związanych. Sposób użycia oraz zalecana dawka Eco Slim. Eco Slim to krople, które usprawniają pracę metabolizmu oraz redukują rozmnażanie tkanek tłuszczowych. W związku z tym zaleca się stosowanie preparatu w trakcie albo tuż po posiłku.

    Zgłoś nadużycie przegladtowarow niedziela, 24, czerwiec 2018 18:50 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj