Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Badaj piersi, czytaj bloga!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Statystyki są bezlitosne - rak piersi jest jednym z najczęściej występujących wśród kobiet nowotworów. Chorobą najbardziej zagrożone są panie, które przeszły już menopauzę, oraz kobiety mające w kręgu swojej rodziny bliską osobę, którą zaatakował już ten podstępny nowotwór.

REKLAMARak piersi może spotkać każdą z nas: młodszą i starszą, mamę i kobietę bezdzietną, dziewczynę, w której rodzinie ktoś już chorował i taką, która opowieści o chorobie zna tylko z mediów...

Jak sobie z tym radzić? Przede wszystkim, by skutecznie chronić się przed nowotworem piersi musimy pamiętać o regularnych badaniach. Samobadanie może być pierwszym krokiem do rozpoznania groźnej choroby, ale także mniej niebezpiecznych zmian: torbieli, czy tłuszczaków. Równie ważne jest badanie dotykowe przy okazji każdej wizyty u lekarza ginekologa. Podstawą profilaktyki jest jednak regularne wykonywanie badań diagnostycznych. W zależności od potrzeb jest to USG lub mammografia.

Tak powinno być, jednak w praktyce wiele kobiet po prostu zapomina o własnym zdrowiu, znajdując na to wiele wymówek. Doskonale wie o tym doktor Marek Janisz, właściciel Kliniki Korona, specjalizującej się w diagnostyce i leczeniu chorób piersi: - Młode dziewczyny zazwyczaj nie myślą o raku. Uważają, że problem nowotworu piersi dotyczy kobiet po 50. roku życia. Nie jest to prawdą! Zachorowań na raka w grupie wiekowej poniżej 30. roku życia nie jest dużo - i to usypia naszą czujność. Ale ja, niestety, miałem w swojej praktyce już wiele razy do czynienia z pacjentkami chorymi na raka piersi w wieku 18, 21, 24 lat. Apeluję zatem: proszę nie myśleć życzeniowo - rak piersi może dotyczyć każdego!

Aby przeciwdziałać podobnym sytuacjom niedawno powstał blog piekneizdrowepiersi.blogspot.com. To nowoczesne źródło informacji opracowanych przez ekspertów, ale podanych w atrakcyjny i ciekawy sposób.

Każda z nas znajdzie tu wiele fachowych porad, cenne wskazówki dotyczące profilaktyki, a także inspirujące historie osób, którym przyszło zmierzyć się z chorobą. Blog Piękne i Zdrowe Piersi będzie zatem idealnym miejscem spotkań dla każdej kobiety, która w natłoku codziennych zajęć nie przestaje myśleć o tym, co najważniejsze - o własnym zdrowiu.

Spotkajmy się tam!

ID MEDIA

1 komentarz

  • linka

    badania piersi są bardzo ważne, również te w domu. Takie badanie jest proste, szybkie i jesli wykonuje się je prawidłowo- dokładne. Dostępne są specjalne rękawiczki zwiększające czułość palców, moim zdaniem są bardzo przydatne. Sama mam femiglove i mogę ją polecić każdej kobiecie.

    Zgłoś nadużycie linka sobota, 21, listopad 2015 22:05 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj