KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nie tylko implanty, czyli jakimi metodami można powiększyć biust?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Operacje plastyczne biustu od wielu lat należą do najpopularniejszych procedur medycznych wykonywanych w klinikach chirurgii plastycznej. Coraz więcej pacjentek jednak sięga po mniej inwazyjne metody powiększania piersi, które stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych operacji. Postanowiliśmy w jednym miejscu zebrać wszystkie techniki powiększania biustu bez skalpela.

REKLAMA


Dodatkowo o metodach można przeczytać tu: Metody powiększania piersi

Operacja powiększania piersi z wykorzystaniem implantów przynosi najbardziej spektakularne efekty. Tylko implantami możemy powiększyć swój biust do niebotycznych rozmiarów, nawet o kilka miseczek. Biust w stylu Pameli Anderson jednak już dawno wyszedł z mody, a panowie przyznają, że podobają im się kobiety z nieco mniejszymi piersiami, niż te, które posiada dawna gwiazda Hollywood.

Rozwijający się od kilku lat w medycynie estetycznej trend do niskiej inwazyjności zabiegów skłonił część kobiet do rezygnacji z zamysłu poddania się chirurgicznej operacji. Dziś naturę poprawia się mniej inwazyjnymi metodami. Współcześnie lekarze nie potrzebują już skalpela i implantów, aby powiększyć piersi. Największą zaletą alternatywnych metod jest z pewnością ich niska inwazyjność, krótszy okres rekonwalescencji oraz naturalnie wyglądający biust, co niekoniecznie można powiedzieć o piersiach powiększonych implantami.

Kwas hialuronowy i własna tkanka tłuszczowa w powiększaniu piersi
Z pewnością do najbardziej popularnych metod należą dziś zabiegi powiększania piersi kwasem hialuronowym oraz pozyskaną od pacjentki tkanką tłuszczową. W pierwszym przypadku stosuje się żel Macrolane, który opiera się na stabilizowanym kwasie hialuronowym pochodzenia niezwierzęcego. To pierwszy na rynku preparat na bazie kwasu hialuronowego, który może być stosowany w dużej ilości, pozostając bezpiecznym dla organizmu. Po zabiegu biust zyskuje objętość i pełny kształt.

- Zabieg z zastosowaniem Macrolane zapewnia najlepszy efekt przy powiększaniu piersi z miseczki A na B oraz przy korekcji asymetrycznych piersi. Metoda jest delikatna, a przy tym skuteczna. Nie wymaga postępowania pooperacyjnego i można ją powtarzać - wyjaśnia w rozmowie z portalem nowiny24.pl dr Małgorzata Chomicka-Janda, chirurg plastyk. Kwas ulega całkowitego wchłonięciu przez organizm po około 2 latach. Po upływie tego czasu zabiegu można powtórzyć.

Alternatywą dla chirurgicznego powiększania piersi jest również przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Tutaj korzyść jest podwójna - możemy wymodelować sylwetkę, usuwając niechcianą tkankę tłuszczową, oraz powiększyć biust. Tłuszcz pobierany jest metodą liposukcji, a następnie bezpośrednio do piersi podaje się  uprzednio przygotowany, czyli poddany wirowaniu i dekantacji, materiał. Ta metoda jest z pewnością najbardziej naturalna spośród dostępnych współcześnie technik powiększania piersi, gdyż wszczepia się pacjentce autologiczny preparat. Efekty utrzymują się średnio od 2 do 3 lat.

Nowość w powiększaniu piersi - Aquafilling Bodyline
Jedną z najnowocześniejszych technik zabiegowego powiększania piersi jest Aquafilling Bodyline. Wstrzykiwany w znieczuleniu miejscowym preparat składa się z głównie z soli fizjologicznej, która stanowi 98 proc. produktu, oraz z poliamidu, czyli substancji wiążącej sól i nadającej żelowi odpowiednią objętość.

Zabieg jest minimalnie inwazyjny, a pacjentka od razu może wrócić do domu. W trakcie pierwszego zabiegu bezpiecznie można podać około 150 ml preparatu, jednak po 3 miesiącach procedurę można powtórzyć, aby efekty były bardziej spektakularne. Biust po powiększaniu metodą Aquafilling Bodyline wygląda bardzo naturalnie. Postronna osoba nie będzie w stanie odróżnić, czy biust został zabiegowo powiększony, czy też jest naturalny. Co ważne, zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjentki. Efekty utrzymują się do kilku lat.

Wszystkie wymienione metody są dobrze akceptowalne przez organizm, jednak wyboru konkretnej należy dokonać w ścisłej współpracy z lekarzem, który dobierze najbardziej optymalną dla danej pacjentki technikę powiększenia biustu.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?