Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Jak skutecznie zadbać o higienę aparatu ortodontycznego?

Kiedy masz założony aparat ortodontyczny, to dbanie o zęby będzie wymagało od Ciebie nieco więcej pracy. Samo szczotkowanie trwa dłużej, jednakże mamy do dyspozycji kilka ciekawych akcesoriów, dzięki którym nie trzeba się męczyć ze standardową szczoteczką. Jakie sprzęty warto więc sobie sprawić, aby czyszczenie było łatwiejsze?

REKLAMAMinimalne warunki do spełnienia
Oczywiście znasz zasadę, że im częściej szczotkujemy zęby tym lepiej dla nich. Nie każdy ma jednak czas, żeby robić to po kilkanaście razy dziennie, więc warto ograniczyć się przynajmniej do niezbędnego minimum, czyli dwa razy dziennie. Przy aparacie zalecamy jednak wyrobienie nawyku i szczotkowanie zębów po każdym posiłku. Nie da się ukryć, że konstrukcja aparatu ma naprawdę sporo zakamarków, gdzie mogą pozostawać resztki jedzenia. Najlepiej zawsze nieopodal siebie powinieneś mieć szczoteczkę z miękkim włosiem. Dobrze sprawdzają się w tym wypadku szczoteczki elektryczne oraz płyny do płukania jamy ustnej.

Używaj nici dentystycznych
Wiele osób uważa, że używanie nici jeśli nosi się aparat na zębach jest wręcz niemożliwe. Tymczasem okazuje się, że nie tylko jest to do zrobienia, ale to przede wszystkim konieczność. W jaki sposób posługiwać się nicią? Otóż wystarczy delikatnie wprowadzić ją pod łukiem, a następnie wsuwać w przestrzenie między zębami. To właśnie te okolice są najbardziej narażone na powstawanie kamienia i próchnicy, która bardzo szybko i mocno wyniszcza uzębienie.

Eksperci z http://www.orto-magic.eu/ doradzają również użycie irygatora stomatologicznego, czyli urządzenia, które wytwarza strumień wody pod ciśnieniem i skutecznie wypłukuje przestrzenie międzyzębowe.

Czy jest coś jeszcze?
Niekiedy może zdarzać się, że aparata ortodontyczny rani język, czy też wewnętrzne strony policzków. Wtedy przyda się wosk, który zakładany jest na części, które powodują obrażenia. Jeśli zaś chodzi o sportowców, to istnieją specjalne ochraniacze na zęby, które chronią dziąsła i wargi przed uszkodzeniami i nie trzeba wtedy rezygnować ze swoich sportowych pasji.

Warto więc poważnie podejść do tematu i zająć się skutecznym dbaniem o higienę jamy ustnej. Jest to bowiem gwarancja pięknego i zdrowego uśmiechu, na którym na pewno Ci bardzo mocno zależy.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj