KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak wyleczyć mokry kaszel u dziecka?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Na początku infekcji dziecko zwykle ma kaszel suchy, jednak często już po 2-3 dniach zmienia się on w kaszel mokry. Jak leczyć ten typ kaszlu? Czy niezbędna jest wizyta u lekarza?

REKLAMA


Lekarz potrzebny tylko na początku infekcji
Rodzice, którzy zastanawiają się, czy mokry kaszel jest powodem, dla którego powinni zgłosić się z dzieckiem do pediatry, odpowiedź znajdą na http://zamiastl4.pl/kaszel-mokry-jak-go-wyleczyc/. Najczęściej zaleca się, by iść z dzieckiem na kontrolną wizytę, gdy oprócz odkrztuszania wydzieliny u malucha pojawi się gorączka. Jeśli mokry kaszel u dziecka wystąpi w chwili, gdy pozostałe objawy infekcji zaczynają się cofać, dolegliwość można leczyć samodzielnie. Najlepszym wyborem jest podawanie dziecku leku, który rozrzedzi wydzielinę zalegającą w oskrzelach i ułatwi jej usuwanie.

Mokry kaszel u dziecka z reguły leczy się za pomocą syropu. Syrop podaje się maluchowi w dawce dostosowanej do jego wieku lub wagi ciała. Dziecko powinno przyjmować odpowiednią dawkę rano oraz w południe, z reguły po posiłku lub w jego trakcie. Wieczorna dawka syropu jest pomijana, by kaszel nie zakłócał snu. Jeżeli w nocy maluchowi dokucza suchy, uporczywy kaszel, a w dzień dziecko odkrztusza wydzielinę, można podawać mu 3 razy dziennie syrop na kaszel suchy i mokry. Dzięki temu zalegająca w drogach oddechowych flegma będzie rozrzedzona, jednak uciążliwy odruch kaszlu w nocy zniknie.

Rodzice, którzy starają się unikać farmaceutyków i stosować naturalne leki na infekcje wirusowe, mogą podawać syrop z cebuli na mokry kaszel u dziecka. Przygotowuje się go z krążków cebuli, które zasypuje się cukrem. Warzywo puszcza sok, w którym znajdują się substancje ułatwiające zwalczanie wirusów, wspierające leczenie kaszlu i poprawiające odporność organizmu.

Co z niemowlętami?
Kaszel mokry u dziecka dotyczy również niemowląt. Kilkumiesięczne maluszki słabo radzą sobie z odkrztuszaniem, przez co wydzielina zalega w ich drogach oddechowych znacznie dłużej niż u dzieci starszych. Dodatkowo zdarza się, że niemowlę podczas kaszlu wymiotuje, przez co rodzice starają się nie dopuszczać do sytuacji, w której maleństwo zaczyna kasłać. Niestety, choć wymioty są nieprzyjemne dla dziecka, mokry kaszel u niemowlaka jest niezbędny, by odkrztusić flegmę. Aby zmniejszyć ryzyko zwracania treści pokarmowej, można podawać niemowlęciu krople na kaszel lub stosować inhalacje z soli fizjologicznej. Ponadto powinno się opukiwać plecki maluszka, by wydzielina szybciej odrywała się od oskrzeli. Dzięki temu kaszel szybciej przejdzie i mniej zmęczy niemowlę.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?