Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Czym jest magnetoterapia i kiedy się ją stosuje?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Sposobów na rehabilitację w związku z różnymi urazami i schorzeniami jest wiele. Jednym z nich jest magnetoterapia. Czym dokładnie ona jest i kiedy warto ją stosować? W jakich chorobach i urazach może pomóc, a kiedy odradza się jej stosowanie?

REKLAMACzym jest magnetoterapia?
Magnetoterapia to obecnie jedna z popularniejszych form fizyktoterapeutycznych, która wykorzystywana jest jako wsparcie w leczeniu schorzeń i łagodzeniu bólu.

Magnetoterapia najczęściej wykorzystywana jest w takich schorzeniach jak:
- reumatyzm,
- osteoporoza,
- nadciśnienie tętnicze,
- choroby kobiece,
- choroby skórne.

Magnetoterapia bazuje na leczniczy działaniu pola magnetycznego, które wytwarzane jest przez specjalne urządzenia. Urządzenia takie można znaleźć w jednostkach prowadzących fizykoterapię oraz zakupić na użytek domowy – takie sprzęty i ich opis oraz przeznaczenie znajdziesz na stronie internetowej biomag.pl.

W czasie kuracji całe ciało chorego lub wybrana część ciała poddawana jest działaniu pola magnetycznego. Przenika ono przez organizm przyczyniając się do stymulacji procesów regeneracyjnych. Magnetoterapia pomaga także wzmacniać odporność. Co istotne, magnetoterapia to metoda nietermiczna, co oznacza, że może być wykonywana również u osób, które mają nałożone na leczone miejsce opatrunki w postaci bandaży. Właśnie dlatego do zabiegu nie trzeba się rozbierać, gdyż pole magnetyczne przeniknie przez ubranie i da taki sam efekt, jak w przypadku odsłoniętej skóry.

Zabieg magnetoterapii korzystnie wpływa na nasze samopoczucie oraz zmniejsza dolegliwości bólowe stawów, a także przy bólach migrenowych. Poleca się go również w czasie leczenia odparzeń i odleżyn.

Kiedy magnetoterapia jest niewskazana?
Podobnie jak w przypadku innych zabiegów związanych z fizykoterapią, tak i w przypadku magnetoterapii występują przeciwskazania do jej zastosowania. Jako główne przeciwskazania wskazuje się w tym przypadku przede wszystkim:

- ciążę,
- choroby nowotworowe,
- młodzieńczą cukrzycę,
- chorobę wieńcową,
- niewydolność nerek,
- krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego,
- gruźlice,
- zakażenia o podłożu bakteryjnym, grzybiczym i wirusowym.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj