Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Rehabilitacja po wypadku, a aktywny wózek inwalidzki

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Okres rekonwalescencji po wypadku zawsze jest okresem trudnym dla pacjenta i jego najbliższych. Ciężka rehabilitacja, niedogodności związane z brakiem pełnej samodzielności, konieczność korzystania z wózka inwalidzkiego - to tylko niektóre z problemów, na jakie napotykają pacjenci. Codzienne funkcjonowanie można sobie ułatwić, korzystając z aktywnego wózka inwalidzkiego.

REKLAMAAktywny wózek inwalidzki - co to takiego?
Z każdym rokiem producenci sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego przygotowują coraz to nowszą i lepiej dopasowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych ofertę. Potwierdzeniem tych słów niech będzie aktywny wózek inwalidzki. Warto pamiętać, że osoba, która nigdy nie jeździła na wózku, może mieć na początku poważne problemy z nauczeniem się wsiadania na wózek i poruszania na nim. Używa bowiem do tego mięśni, które do tej pory nie były tak bardzo obciążone.

Aktywny wózek inwalidzki, w przeciwieństwie do tradycyjnych wózków, cechuje niska waga na poziomie około 7 kilogramów. Niska waga wpływa na jakość życia i większą mobilność pacjenta, który może bez problemu poruszać się na nim zarówno w domu, jak i poza nim. Lekka i poręczna konstrukcja umożliwia bezproblemowe przenoszenie wózka, zaś opcja demontażu kół w czasie przejazdu np. samochodem zwiększa komfort przemieszczania się z punktu A do punktu B. Niska waga wózka wynika z tworzywa użytego do jego produkcji, a więc ze stopów aluminium i lekkich kompozytów.

Aktywny wózek inwalidzki stanowi odpowiedź na potrzeby osób chcących żyć aktywnie i przełamywać bariery związane z niepełną sprawnością fizyczną. Nowoczesne poręczne wózki pozwalają prowadzić bardziej dynamiczny styl życia i łatwiej podróżować.

W jaki sposób aktywny wózek jest wsparciem dla osób po wypadku?
Nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny sprawia, że możemy świadczyć lepszą i bardziej dopasowaną do indywidualnych potrzeb pomoc po wypadku. Wózki inwalidzkie nowej generacji pozwalają ograniczyć dyskomfort związany z brakiem możliwości poruszania się na własnych nogach. Mała waga wózków aktywnych oraz możliwość szybkiego ich złożenia zwiększa stopień samodzielności chorego i uniezależnia go od osób trzecich. A to już na wstępnym etapie jazdy na wózku jest bardzo ważne i pozwala uporać się z szokiem związanym z całkowitą i nagłą zmianą dotychczasowego życia.

Osobom chcącym żyć aktywnie i dbającym o estetykę na pewno spodoba się opcja indywidualnego doboru koloru i designu ram do własnych preferencji. W kwestii wygody ważna jest też możliwość regulacji kąta wychylenia ramy, oparcia i podnóżków.

Szereg praktycznych porad dotyczących wyboru wózka inwalidzkiego i nauki korzystania z niego można znaleźć na stronie http://pierwszekroki.info/rola-wozka-inwalidzkiego-w-rehabilitacji/.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj