KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Taniec, poezja i fotografia. "Wenus i Mars" na deskach RCKP

Taniec, poezja i fotografia. "Wenus i Mars" na deskach RCKP Fot. Tomasz Walowski

Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie zaprasza do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (ul. Kolejowa 1), 24 kwietnia na Koncert Tańca "Wenus i Mars" oraz imprezy towarzyszące.

REKLAMA


Koncert Tańca pt. "Wenus i Mars, to praktyczna realizacja pracy dyplomowej Grzegorza Matuszka - słuchacza II roku Tańca w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie.

- "Wenus i Mars" opowiada o kontaktach damsko-męskich. Historię przedstawiamy gestem, ruchem, tańcem. Odmienność charakterów, związaną z różnicą płci, zaznaczamy charakterem tańca w różnych technikach. Pomimo odmienności jesteśmy w stanie ze sobą być, partnerować sobie, tańczyć. Te kontrasty nas zbliżają, wzbogacają i uzupełniają - mówią słuchacze studium.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. Tuż po nim, o godzinie 19:00 na I piętrze holu RCKP odbędzie się wernisaż wystawy "Taniec obrazów - obraz tańca".

Tegoroczna wystawa gromadzi fotografie trzech autorów: Paweł Stańko, Janusz Krzywonos oraz Tomasz Walowski - trzech fotografów - trzy spojrzenia na taniec.

Wystawie towarzyszy projekcja diaporam autorstwa absolwentek Studium: Gabrieli Urbanek, Pauliny Janowskiej, Sylwii Klatki i Beaty Motuk.

Również o godzinie 19:00, studium zaprasza na promocję Tomiku Poezji "Zatańczona przestrzeń". Na kartkach tego zbioru odbywa się spotkanie trzech sztuk: tańca, poezji i fotografii.

czwartek, 24 kwietnia 2014
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
ul. Kolejowa 1
Start: 18:00

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?