KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Wyprawa do Afryki Zachodniej" - krośnieńskie spotkania z podróżnikami

"Wyprawa do Afryki Zachodniej" - krośnieńskie spotkania z podróżnikami Fot. Piotr Kowalczyk

"Wyprawa do Afryki Zachodniej" to ostatnie przedwakacyjne spotkanie z podróżnikiem. Gościem czerwcowych spotkań będzie Piotr Kowalczyk. Celem jego wyprawy było przemierzenie Afryki Zachodniej, poznanie życia, kultury i zwyczajów mieszkańców tej części świata.

REKLAMA


Prelegent wraz z kolegami podróżował przez 6 państw, pokonał około 5 tysięcy kilometrów lądem poruszając się różnymi środkami transportu: autostopem, łódką canoe, promem, rowerami, bush taxi, a nawet ciężarówką z bananami. Założeniem wyprawy było poznanie mieszkańców, więc podróżowali wraz z nimi, mieszkali u nich, a także jedli wspólne posiłki. Mieszkali u rodziny mauretańskiej, na slumsach Dakaru, u rodziny w Gambii oraz w wiosce w Gwinei. Dotarli do miejsc, w których biały człowiek wywołuje wielkie zdziwienie, a ludzie są gościnni i bezinteresowni, gdzie czas się zatrzymał.

Spotkanie odbędzie się 9 czerwca 2014 r. o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, ul. Rynek 5, w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Piotr Kowalczyk - geograf, pilot wycieczek, nauczyciel języka angielskiego. Pasjonat fotografii podróżniczej i kolekcjoner minerałów. Założyciel serwisu podróżniczego Globtroterzy.net, pomysłodawca festiwalu Tydzień Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim. Bierze udział w kampanii "Odkryj na dobre Szczecin". Podróżuje po Azji, Afryce, Skandynawii. Pasjonuje go nieznane, jazda autostopem, miejsca poza utartymi szlakami. Jest miłośnikiem kultury Azji, dużo czasu spędził w Indiach i na Sri Lance, zawsze chętnie wraca także nad norweskie fiordy.

pikt
Fot. Piotr Kowalczyk

  • autor: pikt

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?