KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dzieła Borowskich w krośnieńskim CDS

Od 16 października w krośnieńskim Centrum Dziedzictwa Szkła będzie można podziwiać dzieła Stanisława Borowskiego oraz jego synów - Pawła i Stanisława Jana Borowskich.

REKLAMA


W sali wystaw czasowych CDS zaprezentowane zostaną prace z serii "Studio-Line" i "Outdoor-Objects". To rękodzieła, które zachwycają oryginalnością i niezwykłą kolorystyką. Wystawa, na którą składa się kilkadziesiąt obiektów szklanych, będzie dostępna do 1 lutego 2015 roku.

W Centrum Dziedzictwa Szkła prezentowane są również prace Stanisława, Pawła i Stanisława Jana Borowskich z kolekcji "Artist Edition". Są one elementem stałej ekspozycji.
 
Stanisław Borowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów tworzących w szkle. Pracę z tym niezwykłym materiałem zaczynał w Krośnieńskich Hutach Szkła, gdzie zatrudnił się w latach 60-tych. Poznał tam biegle wszystkie techniki formowania i zdobienia szkła. W 1981 roku wysłał zdjęcia swoich prac do znanego wśród kolekcjonerów na całym świecie niemieckiego pisma "Neues Glass". Jego dzieła znalazły się w prestiżowej setce najciekawszych wyrobów szklanych roku. Po tym sukcesie Borowski został zaproszony na międzynarodową wystawę szkła w Kassel, wyjechał do Niemiec. W 1990 roku założył w Hennef koło Bonn Glasstudio Borowski. W 1992 roku przeniósł je do Tomaszowa Bolesławieckiego.

Stanisław Borowski zaraził pasją swoich synów, dwóch z nich tworzy szklane dzieła. Dzisiaj Studio Borowski to rodzinne przedsięwzięcie, a prace, które tam powstają, trafiają do galerii, centrów designu i sklepów z wyposażeniem wnętrz na całym świecie.

 

  • autor: cds/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?