KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak dzisiaj pisać wiersze? Warsztaty twórczego pisania dla młodzieży

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w warsztatach poetyckich, które odbędą się w dniu 30 września br. w Saloniku Artystycznym KBP.

REKLAMA


Głównym celem warsztatów jest doskonalenie umiejętności twórczych młodych ludzi.

Warsztaty poprowadzi dr Mariusz Kalandyk - poeta i nauczyciel. Zadebiutował w 1997 roku tomikiem "Powrót Atanaryka", za który otrzymał Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy poetycki debiut roku oraz Literacką Nagrodę Miasta Rzeszowa. Wydał również tomik "Timbuktu - fuga" (2001), nominowany do Paszportu Polityki, zbiór "Karczma Rzym" (2006) i "Cmentarz gołębi" (2009). W przygotowaniu tom "Szrama. Deuteronimy". Pisuje także recenzje i prozę. Pracuje jako nauczyciel konsultant w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Jest także autorem pracy: Antropologia świata śródziemnomorskiego. Poezja Jarosława Marka Rymkiewicza.

Zgłoszenia na warsztaty można przesyłać na specjalnych kartach zgłoszeń - do 23 września br. Szczegóły na stronie www.kbp.krosno.pl - zakładka Aktualności. Warsztaty odbędą się w środę, 30 września br. w Saloniku Artystycznym KBP, w godzinach od 9:00 do 13:00.

Warsztaty to jedno z działań, które Krośnieńska Biblioteka realizuje w ramach projektu "Krośnieńska Kre@tywna Strefa Innowacji". KBP jako jedna z 20 bibliotek w Polsce, zakwalifikowała się do projektu "Strefy Innowacji", realizowanego z  inicjatywy Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach którego podejmować będzie działania skierowanych głównie do młodych osób.

Głównym celem działań Strefy jest stworzenie w bibliotece miejsca, które odpowiadać będzie na potrzeby i oczekiwania młodzieży. Miejsca, w którym osoby o podobnych zainteresowaniach i pasjach będą mogły dzielić się swoimi doświadczeniami, rozwijać zainteresowania, pogłębiać wiedzę i kreatywnie spędzać wolny czas. Zgodnie ze standardami działania Stref Innowacji - Krośnieńska Strefa Innowacji - oferować będzie przestrzeń z dostępem do nowych technologii - Wi-Fi, laptop, telewizor, aparat cyfrowy - z których młodzi ludzie będą mogli korzystać podczas tematycznych spotkań, ale także na co dzień przychodząc do biblioteki.

mm

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?