KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

7. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy w Rzeszowie

Ponad 20 godzin opowieści i filmów z całego świata! Tyleż samo prelegentów i gości oraz wiele innych atrakcji czeka na publiczność 7. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego w Rzeszowie! W tym roku festiwal odbędzie się po raz pierwszy w Filharmonii Podkarpackiej.

REKLAMA


W dniach 20-22 listopada 2015 r. po raz siódmy odbędzie się w Rzeszowie Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy. W tym roku po raz pierwszy główna część Festiwalu odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej, gdzie pasjonaci odkrywania świata będą mieli wspaniałą okazję do spotkania z podróżnikami, himalaistami, reporterami czy fotografami z całej Polski.

Weź udział w wydarzeniu: 7. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy.

Festiwal tradycyjnie rozpoczną w piątkowe przedpołudnie (20.11.2015) bezpłatne prelekcje podróżnicze dla młodzieży z podkarpackich szkół, które odbędą się w gościnnych progach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Piątkowy wieczór - który zaplanowany został w sali kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury - wypełnią filmy dokumentalne oraz spotkania autoskie - z Bartkiem Sabelą oraz gościem wieczoru - wybitnym polskim himalaistą - Ryszardem Pawłowskim.

Główna część programu odbędzie się już w Filharmonii Podkarpackiej - w sobotę i niedzielę (21-22.11.2015).

- Podczas prelekcji naszych Gości przeniesiemy się m.in. na niezwykły festiwal na Syberii, do Korei Południowej, odwiedzimy boliwijską dżunglę z nieco innej perspektywy... Zobaczymy fantastyczne fotografie Marcina Dobasa i Bożeny Jarzyńskiej z Nowej Zelandii, a z Tomkiem Michniewiczem poznamy "Świat równoległy". Kajtostany zabiorą nas natomiast w rodzinną podróż rowerami przez Maroko. Będziemy zdobywać Himalaje z Robertem Celińskim i Adamem Bieleckim oraz brać udział w tradycyjnych obrzędach na indonezyjskich wyspach z Anią Jaklewicz. W niedzielny wieczór - tuż przed akustycznym koncertem zespołu Oberschlesien - spotkanie z Wojciechem Jagielskim, a rozmowę z Nim poprowadzą dziennikarze magazynu VIP Biznes&Styl - Aneta Gieroń oraz Jaromir Kwiatkowski - informuje organizator 7. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego.

Ponadto odbędą się dwa panele warsztatowe - w sobotę będą to Warsztaty Fotografii Podróżniczej z Marcinem Dobasem (Olympus Polska), zaś w niedzielę Warsztaty RTW, dotyczące organizacji podróży dookoła świata prowadzone przez Marcina Mentla (LowcyLotow.pl).

Partnerem strategicznym 7. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego jest LOTTO.

bp

  • autor: bp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?