KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Bieszczadzkie opowieści i Biesiada Karpacka w Jasiu Wędrowniczku

Hotel i Restauracja Jaś Wędrowniczek zaprasza na kolejne spotkanie w rmach cyklu "WIELKIE WYPRAWY". 18 listopada gościem Wędrowniczka będzie Krzysztof Antoniaszek - "Bieszczadzkie opowieści i Biesiada Karpacka". Początek spotkania o godzinie 18.30.

REKLAMA


Krzysztof Antoniszak, na co dzień mieszkający w Cisnej - gawędziarz, podróżnik i kucharz, który od lat zgłębia tradycję kulinarną Bieszczadów. To człowiek wielu aktywności, pisze przewodniki i książki kulinarne, przemierzając karpackie szlaki, zgłębia historię i współczesne oblicze bieszczadzkiej krainy. Wspólnie z żoną prowadzi Gospodarstwo "Szymkówka", organizuje warsztaty kulinarne, kolekcjonuje dawno zapomniane przepisy oraz opowieści i legendy.

Najciekawsze opowieści związane z najbardziej tajemniczymi, niezbadanymi lub prawie zapomnianymi wydarzeniami z historii Bieszczad, opublikował w zbiorze "Tajemnice Bieszczadu".

Badając stare kroniki, dokumenty i prace literackie - stworzył obraz pełen mrocznych wątków, zagadek, zapomnianych miejsc i rytuałów, ciekawych zwyczajów, minionych ludzkich losów...

Jego pasją jest kuchnia regionalna, której  poświęcił lata benedyktyńskiej pracy, odkrywając jej tajemnice. Chodząc nieomal od domu do domu spisywał przepisy ze starych notatek lub wręcz odtwarzane z pamięci, dzięki temu zgromadził  niezwykłą wiedzę na temat kulinarnych tradycji regionu. Wszystko to opisał w książce "Kuchnia Bieszczadu ...czyli to, co jedli i pili Łemkowie i Bojkowie ponad 100 lat temu".

- Zapraszamy na bieszczadzkie opowieści oraz na wspólne biesiadowanie przy daniach kuchni regionalnej, a dla lepszego samopoczucia też przy kieliszku domowej nalewki - zapraszają organizatorzy Wielkich Wypraw.

BIESZCZADZKIE OPOWIEŚCI - WSTĘP:
- dorośli: 10 zł,
- dzieci i młodzież szkolna - gratis.

BIESIADA KARPACKA - WSTĘP:
- osoba: 25 zł

Wymagana rezerwacja miejsc na Biesiadę: tel.: 13 43 567 33 lub 603 364 444, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

jw

  • autor: jw

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?