KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak się to pisze! Krośnieński Mistrz Ortografii 2016

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Już po raz piąty mieszkańcy Krosna i regionu mogą się zmierzyć z trudnościami polskiej ortografii. Biblioteka w Krośnie zaprasza do konkursu o tytuł "Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2016". Do 24 maja chętni (od lat 12) mogą zgłaszać się do konkursu. W treści dyktanda nie zabraknie oczywiście wątków krośnieńskich.  

REKLAMA


Dyktando odbędzie się 2 czerwca o godz. 9.00 (z udziałem uczniów kl. V i VI szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjów) i 3 czerwca o godz. 12.00 (z udziałem uczniów szkół ponadgimnazjalnych i pozostałych dorosłych osób, które będą chciały wziąć udział w zabawie).

W każdej grupie wiekowej przyznana zostanie nagroda główna i po dwa wyróżnienia, wręczone na Rynku podczas Dni Krosna.  

Głównym celem konkursu jest popularyzacja zasad poprawnej polszczyzny wśród mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego oraz utrwalanie zasad ortografii poprzez zabawę.

Dyktando odbędzie się w czytelni głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 41. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie się do 24 maja (telefonicznie 13-4321356, 4321370, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w siedzibie KBP).

Organizatorem konkursu jest krośnieński oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Krośnieńska Biblioteka Publiczna przy wsparciu finansowym Gminy Krosno. Zobacz: regulamin konkursu.

mm

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?