KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rodzicielstwo zastępcze: gala z "Wielkim Sercem"

Rodzicielstwo zastępcze: gala z "Wielkim Sercem" Fot. Karol Słomka

4 czerwca był ważnym i uroczystym dniem dla Podkarpackiego Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego Wielkie Serce. W tym dniu Stowarzyszenie obchodziło jubileusz 10-lecia powstania.

REKLAMA


Ile udało się osiągnąć przez te 10 lat? Ilu dzieciom udało się pomóc? W ilu rodzinach udało się pokonać trudności, ile osób wesprzeć, zasilić dobrą energią, zaszczepić Wielkim Sercem? Tego nie udało się policzyć, bo stanowi to wartość niewymierną.

W uroczystościach wzięli udział zarówno przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, sądowniczych, placówek pomocy społecznej i oświatowych, jak i rodzice rodzin zastępczych i adopcyjnych.

Dyrektor gabinetu biura rzecznika praw dziecka, Bartosz Sowiera w imieniu rzecznika, Marka Michalaka wręczył stowarzyszeniu Odznakę Honorową za Zasługi Dla Ochrony Praw Dziecka.

Było to ogromne zaskoczenie i zaszczyt dla stowarzyszenia, ponieważ jest to najwyższy dowód uznania, jaki rzecznik praw dziecka może przyznać.

W programie uroczystości nie zabrakło aktywności samych dzieci, które przygotowały przedstawienie na motywach opowiadania Katarzyny Kotowskiej pt. "Jeż".

Były też chwile refleksji i podsumowań na temat pracy stowarzyszenia podczas prezentacji przedstawionych przez Jadwigę Jagieło (wiceprezes stowarzyszenia) oraz Katarzynę Jastrząb (prezes).

Gala była okazją do uhonorowania osób, które przyczyniły się do rozwoju stowarzyszenia i cały czas wspierają jego działania. Statuetkę "Wielkiego Serca" otrzymała Agnieszka Zygarowicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie, natomiast Elżbiecie i Krzysztofowi Perlickim, założycielom stowarzyszenia, przyznano status honorowych członków.

Część oficjalną jubileuszu zakończyły gratulacje i życzenia, które złożyli m.in.: wicemarszałek województwa, Stanisław Kruczek, starosta powiatu, Jan Juszczak, wiceprezydent miasta, Bronisław Baran, przewodniczący rady miasta, Zbigniew Kubit, przedstawiciel burmistrza Jasła, Ryszarda Pabiana, Elżbieta Małecka w imieniu posła RP Piotra Babinetza, Iwona Jurczyk w imieniu posła RP Joanny Frydrych, dyrektor PCPR w Krośnie, Agnieszka Zygarowicz, w imieniu dyrektor MOPR w Krośnie Katarzyna Zajdel, Joanna Luberadzka-Gruca z fundacji "Przyjaciółka", Edyta Wojtasińska z Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, sołtys wsi Łężany, Wioletta Urban oraz Koło Gospodyń z Łężan.

Jubileuszowy tort ufundowała Cukiernia Wołczański.

Wielu wzruszeń dostarczył focus z młodzieżą wychowującą się w rodzinach zastępczych, "Co mi dała rodzina zastępcza". Wypowiadali się zarówno młodzi, którzy do takich rodzin trafili, ale również i ci, którzy ich przyjęli.

Barbara Sługocka-Wilk/pd
Fot. Karol Słomka

  • autor: bs-w/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?