Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Wernisaż wystawy "Kompilacje" Witolda Śliwińskiego oraz aukcja charytatywna

W czwartek (25 sierpnia) o godzinie 17:00 w CDS odbędzie się wernisaż wystawy "Kompilacje" Witolda Śliwińskiego dedykowanej pamięci rodziców. Po wernisażu zaplanowano aukcję, podczas której licytowane będą prace ofiarowane przez artystów pragnących wspomóc zbiórkę funduszy na leczenie Łukasza Mercika.

REKLAMAWystawie prac Witolda Śliwińskiego będzie towarzyszyć aukcja dzieł sztuki na rzecz Łukasza Mercika, który jest chory na rzadką, nieuleczalną i postępującą chorobę neurodegeneracyjną, stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Szansą na spowolnienie choroby jest przeszczep komórek macierzystych. Brak refundacji NFZ i spodziewany wysoki koszty terapii sprawia, że sfinansowanie go wykracza poza możliwości rodziny. Stąd inicjatywa artystów i środowisk twórczych regionu.

Wśród przekazanych na aukcję dzieł znajdują się szkła autorstwa Pawła Borowskiego, Macieja Habrata, Jerzego i Mateusza Marajów, Henryka i Rafała Ryszów, Barbary Smoczyńskiej, Witolda Śliwińskiego, rzeźby Macieja Syrka (brąz) i Haliny Zajdel (drewno), rysunek Pati Dubiel i patera podarowana przez Villa Glass Studio.

Wydarzenie uświetni koncert absolwentek wydziału wokalnego: Estery Turek i Aleksandry Blicharczyk oraz uczennicy Zuzanny Műnzberger-Gąbki z Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Pro Musica w Krośnie.

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli we czwartek (25 sierpnia) do Centrum Dziedzictwa Szkła. To wspaniała okazja do pomocy Łukaszowi Mercikowi, a także do stania się posiadaczem cennego unikatu.
 
Witold Śliwiński urodził się 24 lutego 1963 roku w Krośnie (zobacz: www.szkloartystyczne.pl). Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym, kierunek formy użytkowe. W swojej twórczości zajmował się grafiką i rysunkiem, projektował także znaki graficzne dla firm oraz wykonywał aranżacje ekspozycji targowych.

Od 1996 roku realizuje szklane wyroby użytkowe i unikatowe. Statuetki okolicznościowe oraz gadżety firmowe stanowią dla niego ważną część działalności, a każdy temat jest inspiracją do tworzenia nowych rozwiązań.

"W 1996 roku zafascynowało mnie szkło, jako tworzywo. Obok form tradycyjnych, harmonijnie zakomponowanych, o klasycznej linii i powściągliwym zdobnictwie, pojawiły się formy o charakterze dekoracyjnym, można by rzec, rzeźbiarskie. To one właśnie zaczęły dominować. Jak sądzę, moje poszukiwania mają swoje odzwierciedlenie w ogólnej tendencji rozwoju współczesnego szkła artystycznego."

Efekty tej pracy są wypadkową doświadczenia i dojrzałości twórczej, jak i jego pasji eksperymentatorskiej połączonej z odwagą i ryzykiem działań nowatorskich. Bo szkło, niezależnie od sposobu produkcji i obróbki, zawsze pozostaje materiałem na swój sposób magicznym.

cds

  • autor: cds

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj