KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Roman Kuźniar o "górach w swoim życiu". Spotkanie w Jasiu Wędrowniczku

Pochodzący z Krosna, prof. Roman Kuźniar będzie kolejnym gościem "Jasia Wędrowniczka" w ramach cyklu "Wielkie Wyprawy". Podróżnik opowie o "górach w swoim życiu". Wydarzenie odbędzie się 6 lutego.

REKLAMA


- Zapraszamy na spotkanie z prof. Romanem Kuźniarem, którego wielką pasją są góry, od tych w Beskidzie Niskiem, po szczyty stanowiące wyzwanie dla każdego alpinisty. Nasz gość opowie o "górach w swoim życiu", o tych które zdobył, które zdobywa i o tych, które jeszcze przed nim są do zdobycia. Górskie wyprawy są prawdziwym wyzwaniem, często przynoszą dramatyczne chwile i one też były udziałem naszego gościa. Jak te, które zdarzyły się w 2011 roku, podczas wspinaczki na Elbrus - zapowiadają organizatorzy.

Roman Kuźniar - polski politolog, profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, dyplomata, w latach 1990-2005 w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w latach 2005-2007 dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, od 2010 do 2015 doradca prezydenta RP ds. międzynarodowych. Pochodzi z Krosna, choć większą część życia spędził w Warszawie. Komandor i organizator Rajdu Śladami Dwóch Kardynałów Ks. Stefana kard. Wyszyńskiego i Ks. Karola kard. Wojtyły - VIII edycja rajdu już w sierpniu tego roku.

Wielkie Wyprawy - "Filozofia gór" - prof. Roman Kuźniar
Hotel**Restauracja "Jaś Wędrowniczek",
Rymanów, ul. Bieleckiego 8,
wtorek, 6 lutego, godz. 18:30,
wstęp: dorośli: 10 zł/osoba, dzieci i młodzież szkolna - gratis!

(jw), red.

  • autor: (jw), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?