KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Totus Tuus - rzeźba Władysława Dudka

Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie zaprasza na wernisaż wystawy Władysława Dudka Totus Tuus. Wernisaż odbędzie się 15 października o godz: 17:00, w BWA przy ul. Blich. 2

REKLAMAArtysta urodził się w roku 1952 w Zarzeczu koło Rzeszowa. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych  na Wydziale Rzeźby. Dyplom obronił w pracowni prof. Mariana Koniecznego w roku 1976. Uprawia twórczość w zakresie rzeźby monumentalnej, sakralnej i kameralnej. Wśród ważniejszych realizacji pomnikowych należy wymienić pomnik Komendanta J. Piłsudskiego w Opatowcu – 1994 r., pomniki Jana Pawła II na Jasnej Górze w Częstochowie – 1999 r., w Stalowej Woli – 2002 r., na Brooklynie, Nowy Jork – 2005 r., „Barka „ w Pile – 2006 r., w Merylville, USA – 2008 r., w Rawennie, Włochy – 2010 r.

Pośród realizacji sakralnych wymienić należy Drogę Krzyżową w kościele p.w. Dobrego Pasterza w Krakowie, rzeźbę „Św. Mateusza” w kościele Cystersów w Nowej Hucie, nastawy ołtarzowe w kościołach w Skołoszowie i Kolbuszowej.

 


Projekt pomnika Jana Pawła II w Częstochowie

Artysta brał udział w wielu konkursach w których był kilkakrotnie nagradzany i wyróżniany.

Wystawę rzeźby Władysława Dudka można oglądać od 15 października do 5 listopada 2010 r.

BWA Krosno

  • autor: BWA Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?