KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Polubić książkę - wakacyjne zajęcia dla najmłodszych

Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie na wakacyjne miesiące przygotowała bogatą ofertę kulturalno-oświatową dla dzieci i młodzieży. We wszystkich filiach miejskich i Oddziale dla Dzieci zorganizowano zajęcia edukacyjne, głośne czytanie oraz quizy, gry i zabawy. Odbyło się też wiele konkursów literackich i plastycznych.

REKLAMADo sięgania po książkę, zdobywania wiedzy oraz rozwijania własnych zainteresowań zachęcał Oddział dla Dzieci, gdzie w lipcu zorganizowano cykl spotkań pod hasłem „Wakacje na bezludnej wyspie”. Dzieci słuchały fragmentów książki Daniela Defoe „Robinson Kruzoe”, rozmawiały o podróżach, poznawały najsławniejszych podróżników i odkrywców, przygotowywały się do wyprawy na bezludną wyspę. Wzięły też udział w konkursie plastycznym pt. „Wakacje na bezludnej wyspie”, który rozstrzygnięto na „Wakacyjnym wernisażu dziecięcym”.

alt

Natomiast w czasie sierpniowych zajęć (pod wspólnym tytułem „Wakacje z horrorem”) w Oddziale dla Dzieci czytano fragmenty utworów T. B. Stone „Obóz strachem podszyty”, J. Niebisch „Szkoła wampirów”, A. Sommer-Bodenburg „Wampirek”. Uczestnicy zajęć wykonali plansze ze „Straszliwymi zamczyskami” i wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Wakacje w Wampirkowie, czyli najweselsze duchy, duszki, wampirki i wampiurki z książek”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też lipcowe spotkania zorganizowane w Filii nr 4. Odbywały się one pod hasłem „Mikołajek, wakacyjny kumpel” i prowadzone były w oparciu o książkę R. Goscinny i J. J. Sempé „Wakacje Mikołajka”. Uczestnicy zajęć słuchali głośno czytanych przygód Mikołajka, brali też udział w kilku w konkursach plastycznych.

alt

Również inne filie miejskie Krośnieńskiej Biblioteki przygotowały ciekawy program edukacyjny dla dzieci i młodzieży.

W Filii nr 1 wakacyjne spotkania odbywały się pod hasłem „Wakacyjna wyspa przygód”. Najmłodszym czytelnikom zaproponowano m.in. konkursy plastyczne oraz gry planszowe i zabawy ruchowe.

„Lato z książką” - to hasło towarzyszyło spotkaniom przygotowanym w Filii nr 2. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, rozwiązywały krzyżówki i rebusy, czytały m.in. książkę Janusza Domagalika „Pięć przygód detektywa Konopki”. Zorganizowano też konkursy wiedzy: „Letnie wędrówki po Polsce” i „Moda na Bieszczady” oraz konkursy plastyczne: „Przygody detektywa Konopki”, „Bohaterowie komiksów” i „Lato w mieście i poza miastem”.

Wakacje w Filii nr 3 przebiegały pod hasłem „Podróże po Polsce, czyli Polska jest fajna” oraz „Niepowtarzalne miejsca na świecie”. W trakcie dziesięciu spotkań dzieci poznały ciekawe miejsca w Polsce i poza jej granicami. Ponadto uczestniczyły w zajęciach plastycznych, rozwiązywały też krzyżówki i łamigłówki.

alt

„Malarskie wakacje” odbyły się w Filii nr 5. Prowadzono zajęcia plastyczne rozwijające zdolności manualne. Powstały prace wykonane różnymi technikami plastycznymi (najciekawsze zaprezentowano na wystawie w bibliotece). W trakcie ostatniego wakacyjnego spotkania uczestnicy zajęć otrzymali nagrody rzeczowe.

Aby zachęcić do czytania i pobudzić aktywność twórczą najmłodszych czytelników, w Filii nr 7 prowadzono zajęcia literackie i plastyczne pt. „Wakacyjny Klub Podróżnika” i „Dobra zabawa z Mikołajkiem” (na podstawie książek Mary Pope Osborne z serii „Magiczny Domek na Drzewie” oraz utworu R. Goscinny i J. J. Sempé „Wakacje Mikołajka”).

alt

Zorganizowano też zajęcia pod hasłem „Tajemniczy szyfr”, podczas których dzieci wykonywały indiańskie pióropusze i totemy, rozwiązywały indiańskie szyfry i krzyżówki panoramiczne z indiańskimi hasłami.

Joanna Łach
Foto: kbp

  • autor: Joanna Łach

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?