KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zima malowana muzyką

Tradycyjnie w grudniu odbywają się spotkania z okazji Mikołajków. Uczennice Szkoły Muzycznej II stopnia Pro Musica z wydziału wokalnego i rytmicznego przygotowały pod kierunkiem Anny Münzberger audycje muzyczne pt.: Zima malowana muzyką” dla dzieci z Miejskiego Zespołu Szkół  nr 8 w Krośnie.

REKLAMA


Obrazy zimy „malowane” były poprzez opowiadania oraz  śpiewanie piosenek związanych z okresem zimowym. Pojawiały się w nich świerszcze grające na skrzypeczkach i zajączki chowające się w śniegu. Śpiewano piosenki o samotnej choince rosnącej w lesie i kolędnikach, którzy wędrowali w okresie Świąt Bożego Narodzenia po wsiach i miastach.

alt
Młoda widownia podczas audycji muzycznej

Przypomniano tradycję oczekiwania na pierwszą gwiazdkę i zwyczaj wspólnego świętowania przy wieczerzy wigilijnej. Zaśpiewano piosenkę o psich smutkach, która zachęcała dzieci do podsłuchiwania w noc wigilijną zwierząt, żeby się przekonać, czy mówią ludzkim głosem.

Uczennice wydziału rytmicznego przygotowały pod kierunkiem swojej nauczycielki Marii Prajsnar zagadki muzyczne śpiewane i grane na fortepianie. Była również wspólna nauka piosenki „Pierwszy śnieg”. Zaproszone dzieci miały możliwość zaakompaniowania na instrumentach perkusyjnych, a dla odważnych niespodzianka… możliwość zadyrygowania prawdziwą batutą.

alt
Rozśpiewane i dyrygujące przedszkolaki w Pro Musice

Obrazy zimy zakończyła piosenka „Zima zła” odśpiewana wspólnie z przedszkolakami.
Spotkanie upłynęło w zimowej, ale ciepłej i serdecznej atmosferze przy błyszczących światełkami choinkach w Sali koncertowej Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Pro Musica w Krośnie Anny i Adama Münzbergerów.

alt
Śpiewają Katarzyna Kilar i Karolina Mrozek, akompaniuje Anna ünzberger

W audycjach wzięły udział uczennice I klasy wydziału wokalnego:                                       

Karolina Mrozek i Katarzyna Kilar oraz uczennice III klasy wydziału rytmicznego:  Magdalena Tomkowicz i Kamila Wojczekowska, akompaniowała Anna Münzberger.

promusica

  • autor: promusica

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?