KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Recital chopinowski Janusza Tomeckiego w Pałac

Muzeum Podkarpackie w Krośnie oraz Krośnieńskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na recital chopinowski Janusza Tomeckiego – 21 października 2012 r. (niedziela), godz. 18.00, Pałac Biskupi. Wstęp – 2 zł. Ilość miejsc jest ograniczona.

REKLAMA


Janusz Tomecki (ur. w 1956 r. we Wrocławiu) studia pianistyczne ukończył w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Jerzego Łukowicza.
Od 1984 r. do chwili obecnej zatrudniony jest w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.

alt

W latach 1986-1993 pracował także w Katedrze Wychowania Muzycznego na rzeszowskiej WSP na stanowisku asystenta. Od 1995 r. jest także nauczycielem i akompaniatorem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Mielcu. Oprócz pracy pedagogicznej Janusz Tomecki prowadzi także bogatą działalność koncertową, głównie na terenie Podkarpacia. Koncertuje jako solista oraz akompaniator głównie wokalistów na wielu uroczystościach i koncertach. Jest założycielem i liderem kwartetu fortepianowego, który także akompaniuje solistom.

Janusz Tomecki współpracuje z Filharmonią Podkarpacką jako kameralista i członek orkiestry. W 1990 wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Getyndze (Niemcy).

Margines jego działalności zajmuje kompozycja i aranżacja. W dorobku kompozytorskim posiada pieśni, 2 cykle wariacji na fortepian, cykl 12 utworów p.n. „Sonety”, 2 kołysanki, drobne utwory fortepianowe oraz Romantyczny Koncert Fortepianowy z towarzyszeniem orkiestry, który artysta kilkakrotnie wykonywał publicznie. Liczni uczniowie J. Tomeckiego są absolwentami studiów pianistycznych na polskich akademiach muzycznych.

Katarzyna Krępulec-Nowak, (MPwK)

  • autor: Katarzyna Krępulec-Nowak, (MPwK)

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?