KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

RCKP: koncert pożegnalny z cyklu "Nie Zapomnisz"

RCKP: koncert pożegnalny z cyklu "Nie Zapomnisz" Fot. Paweł Matelowski

Rozpoczyna się nowy sezon artystyczny. RCKP oddaje scenę zespołom wracającym po wakacyjnej przerwie i tym, którzy żegnają się z domem kultury. 8 września odbędzie się recital Dawida Wojtonia, członka Studia Piosenka Swing. Koncert odbywa się w ramach cyklu "Nie zapomnisz".

REKLAMA


- Koniec lata to dla domu kultury początek sezonu artystycznego, powrót zespołów na scenę, ale też czas pożegnań. W tym roku ze Studiem Piosenki Swing żegna się Dawid Wojtoń - wokalista, o którym śmiało możemy powiedzieć (bez cienia wątpliwości i fałszywej skromności), lubiany i zawsze wyczekiwany przez publiczność, o niesamowitym głosie, wrażliwości i osobowości scenicznej. Zapraszamy do udziału w koncercie pożegnalnym i jednocześnie zapowiedzi powrotu na scenę RCKP i przyszłej kariery Dawida, za którego każdego dnia mocno trzymamy kciuki - mówi Agnieszka Kaszczyszyn z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

- Moja droga w Studiu Piosenki Swing zaczęła się w marcu 2016 roku, kiedy mając 20 lat przyszedłem do pani Lucyny Durał na przesłuchanie. Początkowo była to droga pełna przeszkód, aby znaleźć mój głos i wypracować to, na czym bazuję obecnie. Moim pierwszym wyzwaniem w Studiu Piosenki Swing był koncert podczas którego miałem wykonać utwór Michała Szpaka "Colour of you life", gdy dostałem propozycję wykonania tego utworu byłem w lekkim szoku, że pani Lucynka aż tak we mnie wierzy i to na samym początku. Od tamtej pory wiedziałem, że Studio Piosenki Swing to moje miejsce, z którego mogę wiele wynieść, ale także wiele wnieść. Przez te trzy i pół roku żyłem w przekonaniu, że to Ludzie tworzą Swing, bo to ludzie stają na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, aby pokazać siebie z jak najlepszej strony. W czasie nauki budowałem pewność siebie, a dzięki temu, biorąc udział w wielu konkursach, świadomie stawałem na scenie. Uczestniczyłem w konkursie "Kill me with the music", dwukrotnie zdobywając I miejsce, a później w roli jurora. Podczas wielu gal biznesowych w Warszawie i Krakowie prezentowałem utwory, które razem z panią Lucyną Durał wziąłem na przysłowiowy "warsztat". To w Krośnie rozwinęła się moja kreatywność. Poznając każdego wyjątkowego człowieka, który jest w Studiu Piosenki Swing, poznawałem równocześnie jego wrażliwość, dzięki czemu jestem autorem własnych tekstów piosenek, którymi mogę się pochwalić szerokiej publiczności i pokazać własną stronę wrażliwości. Mój czas w Studiu Piosenki Swing dobiegł końca, ale może nie do końca, bo zawsze z chęcią będę wracał na deski Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, aby móc zaśpiewać dla krośnian i dla każdej osoby, która będzie chciała posłuchać mnie właśnie w tym wyjątkowym miejscu - mówi Dawid Wojtoń.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, scena (wejście B)
ul. Kolejowa 1, Krosno
8 września 2019, godzina 18.00

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?