Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

WOŚP 2014: Zobacz rozkład jazdy 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] Polecamy

Koncert zespołu Atmasfera - 21.Finał WOŚP 2013 Koncert zespołu Atmasfera - 21.Finał WOŚP 2013 Fot. Łukasz Jaracz

Trzy wydarzenia muzyczne, aukcje, Orkiestra: na lodzie, na wodzie, na sportowo i samochodowo. To część atrakcji przygotowanych na 22 Finał WOŚP w Krośnie. Pierwszy koncert już dzisiaj! Zobacz co w programie przygotowali organizatorzy.

REKLAMA



W tym roku aby zadowolić gusta szerokiej publiczności sztab WOŚP zrealizuje nie jedno, a trzy wydarzenia muzyczne na terenie naszego miasta. Oprócz finalnego koncertu który tym razem odbędzie się pod Halą Widowiskowo- Sportową przy ul. Bursaki, przygotowywane są jeszcze dwa koncerty.

ROCK W FOTELU
4 stycznia2014 (sobota)

Pierwszy z nich będzie miał miejsce już 4 stycznia w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie pod hasłem "Rock w Fotelu". Na scenie pojawią się wykonawcy z Krosna i okolicznych miejscowości, którzy w ostatnim czasie trwale zaznaczyli swoją obecność na arenie ogólnopolskiej a będą to: The Friends (uczestnicy programów Mam Talent! oraz Must Be The Music!), Aleksandra Kozubal (uczestniczka 6 i 7 edycji Mam Talent!), Maska (uczestnik 7 edycji Must Be The Music). Całość upiększą dźwiękiem i wdziękiem dziewczyny ze Studia Piosenki Swing. Całkowity dochód z biletów zostanie przekazany na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie wydarzenia odbędzie się m. in. licytacja karnetu - Fotelu WOSPOWCA - na wszystkie wydarzenia, które odbędą się w 2014 roku w RCKP.

RCKP, ul. Kolejowa 1
godz. 19:00
Wstęp 15 zł

STUDIO PIOSENKI SWING
Studio Piosenki SWING działa od kilkunastu lat i wykształciło wielu adeptów sztuki wokalnej. Rozpiętość wiekowa uczestników zajęć jest bardzo duża. Najmłodsi mają po 7 lat, najstarsi są już studentami. Wielu z młodych wokalistów SP SWING zdobyło laury konkursów i festiwali różnego stopnia. Z powodzeniem uczestniczą w tak popularnych teraz programach telewizyjnych jak - The Voice of Poland czy Mam talent. Studio Piosenki SWING koncertuje na Słowacji, na Węgrzech i na Ukrainie. Dzieci i młodzież pracują pod kierunkiem Lucyny Durał.


THE FRIENDS
The Friends to wykonująca muzykę rock’n’rollową i big beatową grupa czterech muzyków, którzy w swoim repertuarze sięgają po utwory gwiazd takich jak The Rolling Stones, Buddy Holly, The Beatles, The Who, The Shadows i Czerwone Gitary. Ich autorskie utwory "All Night Show" i "Wybacz jeszcze raz" królowały niejednokrotnie na pierwszym miejscu w audycji Podkarpacka Scena Przebojów emitowanej w Radio Rzeszów i od ponad roku nieprzerwanie goszczą na tej liście. W 2012 roku na Galicja Blues Festiwal, The Friends otrzymali nagrodę publiczności. W październiku 2013 zespół otrzymał nagrodę na III Festiwalu im. Kasi Sobczyk w Tyczynie. W 2013 roku zespół zakwalifikował się do głównego castingu programów Must Be The Music! w Polsacie oraz do Mam Talent! w TVN. W tym drugim programie zespół przebił się do kolejnych etapów. W październiku 2013 roku The Friends gościli w programie Dzień Dobry TVN.

ALEKSANDRA KOZUBAL
"Niezwykła dziewczyna" - tak o Oli wypowiedzieli się jurorzy programu Mam Talent!, w którym młoda krośnianka otrzymała awans do kolejnych etapów. Aleksandra na co dzień uczy się w Zespole Szkół Muzycznych w Krośnie w klasie fortepianu pod okiem Lidii Sieczkowskiej Surmacz natomiast wokal szlifuje u Lucyny Durał w Studio Piosenki SWING w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach wokalnych. W grudniu 2013 nagrała swój debiutancki singiel, na zaproszenie studia T'n'T MUSIC Production ! w Krakowie.

MASKA
Hardrockowa grupa założona w 1998 roku przez wokalistę Jacka Litwina. Lubią ostre riffy, ale ich mocną stroną są wolne ballady. Sami o sobie mówią: "Jesteśmy rockandrollowcami, dla których muzyka to nieodłączny i konieczny element codziennej egzystencji. Dla każdego z nas muzyka to największa pasja, dla której w MASCE znaleźliśmy najlepsze ujście". Zespół Maska ma w swoim dorobku dwie płyty, które wysoko notowane były na listach przebojów. Skład grupy: Jacek Litwin, Bartek Bykowski, Tomek Jakubczyk, Krystian Słowik.
W przerwach koncertów odbędą się licytacje.

ROCKSESSION ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
11 stycznia 2014 (sobota)
Bardzo miłym akcentem okazało się włączenie do akcji WOŚP w Krośnie lokalu Monika, gdzie od dwóch lat odbywają się przeglądy zespołów pod nazwą Rocksession. Dotychczas odbyło się 8 edycji tej imprezy, w tym Rocksession Festival. 11 stycznia 2014 odbędzie się "Rocksession WOŚP", w trakcie którego wystąpią zespoły: Rosarian, Blight Sign oraz Mindfield. Podczas imprezy również odbędą się licytacje na rzecz fundacji. Wstęp na Rocksession WOŚP 15 zł. W grupie minimum pięcioosobowej wstęp 12 zł od osoby. Całkowity dochód z biletów zostanie przekazany na zasilenie WOŚP.

Bar Monika, ul. Grodzka 17
godz. 19.00
Wstęp 15 zł, w grupie minimum 5 osób 12 zł

MINDFIELD
Mindfield - tak o sobie pisze - "To piątką osób, które mają wspólną pasję. Mimo, iż każdy z nich ma inny gust muzyczny, nie przeszkadzało to w połączeniu sił, umiejętności oraz doświadczeń z poprzednich projektów i stworzeniu czegoś co nazywa się Mindfield. Wręcz przeciwnie - to właśnie dzięki temu, że ich styl jest wypadkową wielu przedziwnych gatunków, są w jakiś sposób rozpoznawalni i właśnie to ich odróżnia od całej reszty.

Przez dwa lata działalności komponowali swoje utwory oraz zagrali prawie pięćdziesiąt koncertów. Podczas pracy nad pierwszym demo w krakowskim studiu RapidFire, pomysł ewaluował i przekształcił się w EP "Snap of fingers" zawierające sześć autorskich kompozycji. Płytka napotkała na znakomity odbiór, który zaowocował pojawianiem się zespołu w ogólnopolskich mediach. Kompozycje z "Snap of fingers" można było usłyszeć również w Programie Trzecim Polskiego Radia, Radiu Rzeszów oraz kilku mniejszych rozgłośniach. Zagościli również na łamach ogólnopolskich magazynów takich jak "Top Guitar", "Gitarzysta" itd. Zostali również zaproszeni przez TV Rzeszów do programu "Projekt studio", który w całości poświęcony był ich twórczości.

ROSARIAN
Grupa powstała w 2012 roku. Grają melodyjny metal. W 2013 roku wydali płytę "Far from the sky". Skład grupy: Izabela "Rhea" Borek - Wokal, Maciej "Lestar" Szot - Instrumenty Klawiszowe, Rafał "Ravu" Argasiński - Perkusja, Jakub Zwijacz - Gitara, Przemysław Terlecki - Bas.

BLIGHT SIGN
Grupa powstała w 2010 roku w Krakowie. Grają energetycznego rock’n’rolla połączonego ze swobodnymi wycieczkami w rejony reagge, punka i rocka. Skład: Mateusz "Elvis" Czylok - Vocals, Wojciech "Ciechu" Wójcik - Drums, Tomasz" Kaczor" Kaczor - Guitar, Marcin "Dzidzia" Madej - Bass.
W przerwach koncertów przewidziane licytacje przedmiotów.

2+2=4 czyli policz się z cukrzycą!
Krośnieński Klub Biegacza MOSiR wraz ze Sztabem WOŚP zapraszają wszystkich miłośników ruchu, by przebiec się po trasach biegowych i policzyć się z cukrzycą. Zawodnicy przebiegną łącznie 4 km trasę, w końcu nawiązując do 22. Finału 2 + 2 = 4. Bieg odbędzie się 12 stycznia 2014 r. o godz. 13:00. Wcześniej jednak wszyscy chętni do udziału w biegu będą musieli zapoznać się z regulaminem biegu oraz wypełnić kartę zgłoszenia. Te można pobrać ze strony internetowej: www.wosp.krosno.pl lub odebrać w dniu biegu w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Bursaki.

Udział w biegu jest płatny, choć symbolicznie 10 zł.
Na każdego uczestnika czekał będzie okolicznościowy dyplom oraz micha przepysznej grochówki. Co więcej 22 szczęśliwców będzie obdarowanych okolicznościowymi medalami 1. Krośnieńskiego Biegu WOŚP "Policz się z cukrzycą" przygotowanymi przez Centrum Dziedzictwa Szkła.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko zaprosić do aktywnego spędzenia czasu.

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
11 stycznia 2014 r.
Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Kolejowa 1
godz. 17:00

Każdego roku krośnieńscy i związani z Krosnem artyści przekazują swoje dzieła w ramach tradycyjnie przygotowywanej z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aukcji dzieł sztuki. Do nich dołączają uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego, którzy również przekazują swoje prace. Wieczór uświetni swoim występem formacja Bluszcz muzycznie zbliżająca się do poezji śpiewanej. Zaprezentuje ona autorski repertuar, w którym wykorzystane zostaną m.in. teksty Edwarda Lechety, Jana Luszni, czy muzyka Wojciecha Pelczara.

Bluszcz występuje w składzie:
Monika Brewczak - śpiew
Stefan Trusz - śpiew
Katarzyna Sytnik - skrzypce
Wojciech Pelczar - wiolonczela
Jacek Bazan - instrumenty klawiszowe
Marcin Bazan - gitara basowa
Grzegorz Pękalski - perkusja

22. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W KROŚNIE
12 stycznia 2014 r. (niedziela)

ORKIESTRA NA LODZIE
Lodowisko, ul. Bursaki 41 - godz. 10:00 - 16:00

MIX ROZRYWKOWO – SPORTOWY
Hala Sportowo-Widowiskowa, ul. Bursaki 29 - godz. 11:00 - 16:00

ORKIESTRA DLA DZIECI
Fikolandia - Full Market, ul. Kolejowa 27 - godz. 11:00 - 15:00

Bal Kostiumowy - W KRAINIE KRASNOLUDKÓW
Hala przy ul. Legionów 6 - godz. 16:00

ORKIESTRA NA 4 KÓŁKACH
Konkursowa Jazda Samochodem
ul. Legionów (będzie wyłączona z ruchu) - godz. 12:00

Po zakończeniu przejazdów konkursowych będzie można przewieźć się za stosowną wrzutkę do puszki z zawodnikami po trasie rajdu. Ponadto w zamian za datek na Orkiestrę będzie możliwość przejechania się samochodem wyścigowym na fotelu pilota z profesojnalnym zawodnikiem. Więcej przeczytasz tutaj.

ORKIESTRA NA WODZIE
Basen, ul. Wojska Polskiego 45a - godz. 12:00 - 18:00

ORKIESTRA Z AEROKLUBEM PODKARPACKIM - paradne loty i inne niespodzianki

FINAŁ (Parking przy Hali Sportowo-Widowiskowo, ul. Bursaki 29)
16:30 Rozpoczęcie
16:50 Black Dust - Krosno (koncert)
17:50 Beatboxer "Paczo"
18:00 Blight Sign - Kraków (koncert)
18:50 Beatboxer "Paczo"
19:00 The Exile - Krosno (koncert)
20:00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA
20:40 ZUMBA - Kraków (koncert)
22:00 Zakończenie imprezy

BLACK DUST
Black Dust jest Krośnieńskim zespołem działającym w obecnym składzie od kwietnia 2013. W jego skład wchodzą Krzysiek (wokal), Tymek (gitara), Kontra (klawisze), Niedźviad (bass) i Jonasz (perkusja). Choć zespół na początku swojej działalności miał grac bluesa, to ze względu na bardzo zróżnicowane gusta i zainteresowania muzyczne chłopaków, gatunek reprezentowany przez Black Dust jest wypadkową bluesa, rocka, hard-rocka i funku. Mocna sekcja z metalową przeszłością nadaje rytmu gitarowym riffom i harmoniom na klawiszach, a całość uzupełnia nasycony emocjami wokal, o charakterystycznej, zachrypniętej barwie. Zespół jest laureatem nagrody publiczności na Rocksession Festival 2013, finalistą X Galicja Blues Festiwal, finalistą Meskalina Blues Festiwal 2013. W sierpniu 2013 roku nagrali swoją debiutancką płytę.


BEATBOXER PACZO
Krośnianin, który zawojował pierwszą edycję programu Mam Talent! W 2007 roku. Sam tworzy dźwięki, sam je realizuje scenicznie i potrafi w genialny sposób zawojować publiczność.

BLIGHT SIGN
Grupa powstała w 2010 roku w Krakowie. Grają energetycznego rock’n’rolla połączonego ze swobodnymi wycieczkami w rejony reagge, punka i rocka. Skład: Mateusz "Elvis" Czylok - Vocals, Wojciech "Ciechu" Wójcik - Drums, Tomasz" Kaczor" Kaczor - Guitar, Marcin "Dzidzia" Madej - Bass.
W przerwach koncertów przewidziane licytacje przedmiotów.

THE EXILE
Zespół powstał na początku roku 2013. Na swoją siedzibę obrał budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym. Od początku swojego istnienia tworzy własną muzykę z pogranicza rocka i hard rocka. Czasem wspiera się coverami. Jak sami o sobie mówią: Jesteśmy grupą ludzi, którzy kochają muzykę, którzy czerpią z niej ogrom przyjemności. Na przyszłych koncertach chcemy to upublicznić, dostarczyć dawkę dobrego rock‘n’rolla i zagwarantować maksimum rozrywki. Skład: Iwona Kielar (wokal), Andrzej Nowak (bas), Damian Zygmunt (gitara), Kamil Pernal (perkusja).

ZUMBA
Zespól o takiej nazwie powstał w Tbilisi w 1995 roku. Założyli go kuzyni: Gija Bezuaszwili (flet, śpiew) i Zaza Korinteli (zumba - gitara, śpiew). Dołączyli do zespołu swoich przyjaciół (między innymi: Paata Berikaszwili - bas, śpiew; Irakli Chuciszwili - gitara solowa, śpiew; Gija Antguladze (instrumenty klawiszowe); Gija Czanturija (śpiew) oraz Kacha Jagaszwili - saksofon) i grali charakterystyczny dla Gruzji post-fusion, wykorzystując do niego niekiedy reggae, przyśpiewki afrykańskie itp. W krótkim czasie ZUMBA została jednym z najbardziej popularnych młodzieżowych zespołów w Gruzji i laureatem lokalnych i międzynarodowych festiwali: Helebi Tbilisi'95, Margarita Tbilisi'96, Kartuli Simhgera Tbilisi'96 i in. W 1996 r. został nagrany album "Me velodebi gantiads" ("Czekam na wschód słońca"). W 2004 roku styl zespołu uległ zmianie: piękne autentyczne pieśni gruzińskie oraz melodie autorstwa Giji Bezuaszwili zostały tym razem ubrane w mocne szaty rockowe, podkreślające niesamowitą moc wewnętrzną muzyki Kaukazu. Nie mniej jednak w muzyce zespołu pozostaje dużo przestrzeni dla improwizacji. W sierpniu 2003 r. w tym składzie została nagrana płyta O'dia Doe. W 2005 r. do składu dołącza się z wiolonczelą elektryczną i klawiszowym midi-samplerem Andrzej "Sqvarek" Skwar, grający wówczas również w zespołach WU-HAE i PÜDELSI. Zumba to tradycyjne gruzińskie uderzenie ubrane w mocno rock’n’rollową szatę. Zespół cechuje świetny kontakt z publicznością i niesamowita energia sceniczna.

pd/rckp/pp/pf

9 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj