KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Aktualności" TVP3 Rzeszów najlepsze w Polsce

"Aktualności" TVP3 Rzeszów najlepsze w Polsce Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

Podczas odbywającego się w Łodzi Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej, "Aktualności" Telewizji Rzeszów otrzymały  Grand Prix w kategorii "najlepszy program informacyjny". Rzeszowski dziennik okazał się najlepszy spośród wszystkich 16 programów informacyjnych przygotowywanych przez ośrodki regionalne TVP.

REKLAMA


Najważniejsza nagroda jury na PiK-u to tradycyjnie ta za najlepszy program informacyjny. Ocena tej kategorii obejmuje koncepcję programu, poszczególne materiały i dziennikarzy, którzy prezentują się na antenie, a także zdjęcia i montaż. W wielkim finale znalazły się białostocki "Obiektyw", krakowska "Kronika" i rzeszowskie "Aktualności". Wygrał Rzeszów!

Do konkursu zgłoszono po jednym wydaniu programów informacyjnych realizowanych przez ośrodki regionalne Telewizji Polskiej. Telewizja Rzeszów pokazała wydanie specjalne, zrealizowane w przeddzień otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

- Grand Prix dla zespołu "Aktualności" TVP3 Rzeszów. Za dopracowany, perfekcyjnie spójny, stonowany dziennik. Na szczególne podkreślenie zasługuje wspaniałe pokazanie rodziny Ulmów w materiale o otwarciu muzeum w Markowej - powiedział Jacek Kurski prezes TVP i przewodniczący jury Pik-u, cytując uzasadnienie werdyktu.

- Długo zastanawialiśmy się nad wydaniem, które chcielibyśmy pokazać. Na program realizowany w przeddzień otwarcia Muzeum w Markowej zdecydowaliśmy się ze względu na wyjątkowe miejsce i wyjątkowe wydarzenie. Zmieniliśmy formułę Aktualności, całość zrealizowana została w muzeum, przy użyciu zdjęć robionych z ziemi i dronem. Jury oceniające program wzięło pod uwagę pracę wszystkich - dziennikarzy, operatorów i montażystów - mówi Ilona Małek z TVP3 Rzeszów.

To pierwsza nagroda dla "Aktualności" po 12 latach przerwy. Ostatnio program z Rzeszowa wygrał konkurs w 2004 roku. Później rzeszowscy dziennikarze zdobywali nagrody w różnych kategoriach, ale na tę najbardziej prestiżową czekali aż do dziś.

- To wielki sukces Telewizji Rzeszów, że spośród 16 propozycji prezentowanych przez oddziały TVP z całej Polski, to właśnie nasz program znalazł się na I miejscu. Chciałem podziękować całej załodze "Aktualności", a ten zespół to mieszanka doświadczenia i młodości. I ta synergia zdaje egzamin - powiedział Józef Matusz, dyrektor i redaktor naczelny TVP3 Rzeszów.

Rzeszowskie "Aktualności" są nadawane od ponad 20 lat. I choć zmieniały się godziny emisji i kanały telewizyjne, w których je pokazywano, zawsze mają wiernych widzów. Możliwość oglądania programów dotykających codziennego życia, lokalnych problemów i zainteresowanie najświeższych informacjami z Podkarpacia przekłada się na wyniki oglądalności.

"Aktualności" TVP3 Rzeszów codziennie śledzi ponad 100 tys. osób. To jeden z najlepszych wyników w Polsce.

mm
Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?