KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Debata kandydatów na prezydenta Krosna dostępna w Internecie

Debata kandydatów na prezydenta Krosna dostępna w Internecie Fot. TVP Rzeszów

Na stronie internetowej TVP Rzeszów dostępny jest zapis piątkowej debaty kandydatów na prezydenta Krosna. W telewizyjnym studiu obecny prezydent Piotr Przytocki wystąpił wraz z kandydatami: Violettą Wolską i Adamem Skibą. Czwarty kandydat, Gabriel Zajdel nie skorzystał z zaproszenia do telewizji.

REKLAMA


W piątek (5.10.) odbyła się telewizyjna debata kandydatów na prezydenta Krosna. Wzięli w niej udział: Piotr Przytocki - obecny prezydent reprezentujący Komitet Wyborczy Samorządne Krosno, Violetta Wolska, kandydatka komitetu Stowarzyszenia Mieszkańców Miasta Krosna oraz Adam Skiba, kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Z zaproszenia do studia nie skorzystał Gabriel Zajdel (kandydat SLD), tłumacząc, że tego dnia jego Stowarzyszenie współuczestniczy w konferencji związanej z dorocznym wydarzeniem jakim jest "Noc Nietoperzy".

Kandydaci odpowiadali na pytania dotyczące istotnych zagadnień, takich jak rozwój gospodarczy, spadek liczby mieszkańców, starzejące się społeczeństwo, czy “demokracja bezpośrednia” w samorządzie.

Prezydent Piotr Przytocki przekonywał, że na tych polach miasto podczas jego czterech kadencji odniosło już znaczące sukcesy. Zapowiadał kontynuację działań. Chwalił współpracę z samorządami dzielnic i osiedli i stworzony w Krośnie budżet partycypacyjny.

Violetta Wolska nie zgadzała się z opinią prezydenta, wymieniała popełnione jej zdaniem błędy. Krytykowała odór z wysypiska i pomysły jego rozbudowy, sprzeciwiała się też budowie spalarni odpadów przypominając, że nie wysłuchano głosów mieszkańców nie dopuszczając do referendum w tej sprawie.

Adam Skiba przekonywał, że będzie prezydentem bardziej wsłuchującym się w głos obywateli. Dla Krosna chce rozwoju gospodarczego, ale i terenów rekreacyjnych i czystego powietrza. Jako wiceprzewodniczący rady dzielnicy Suchodół zaznaczył, że jednostki pomocnicze samorządu działają dobrze, ale jego zdaniem można to jeszcze poprawić.

Cały zapis debaty znajdziecie tutaj: Debata z udziałem kandydatów na prezydenta Krosna

pd

 • autor: pd

59 komentarzy

 • Patrzmy im na ręce

  Normalny człowiek nie głosuje na partie które robią wały i nie wsadza nikogo za gigantyczne przekręty tylko urządzają szopki dla naiwnych.

  Zgłoś nadużycie Patrzmy im na ręce czwartek, 18, październik 2018 15:31 Link do komentarza
 • kolgito

  Każdy normalny człowiek ma tylko taki dylemat, kogo wybrać, pana Skibę, czy panią Wolską. Stare oczywiście odpada, bo już dawno powinno być zmienione. Zatem kogo, bo nie znam tych ludzi?

  Zgłoś nadużycie kolgito czwartek, 18, październik 2018 12:02 Link do komentarza
 • kolgito

  Każdy normalny człowiek ma tylko taki dylemat, kogo wybrać, pana Skibę, czy panią Wolską. Stare oczywiście odpada, bo już dawno powinno być zmienione. Zatem kogo, bo nie znam tych ludzi?

  Zgłoś nadużycie kolgito czwartek, 18, październik 2018 11:54 Link do komentarza
 • s-19 priorytet

  lex
  Przecież w Krośnie buduję się fabryki lub magazyny na strefie koło lotniska i drugiej strefie Szczepańcowa. Może to nie są firmy w których zatrudnia się po kilka tysięcy. Ale jednak coś się buduje i zatrudnia ludzi. Nowoczesny handel i konkurencja w mieście które chce się rozwijać też jest potrzebna. Pozwiedzaj trochę te strefy zobaczysz ile firm obecnie się tam buduje. To fenomen na skalę krajową że w takim Krośnie jest 35 tyś miejsc pracy. Dla porównania Krosno ma więcej pracy niż co najmniej dwa miasta Podkarpacia np. Jasło i Sanok razem wzięte! To są fakty. Musimy pamiętać że miasto leży na uboczu kraju i problem komunikacyjny nie daje takich możliwości jak położenie w centralnej Polsce. I żaden nowy Prezydent tego nie przeskoczy jak i wysokości zarobków. Na to trzeba lat..... S-19 i tworzenie nowych stref ekonomicznych to jedyna szansa dla Krosna żeby miasto mogło się dalej rozwijać.

  Zgłoś nadużycie s-19 priorytet niedziela, 14, październik 2018 14:10 Link do komentarza
 • goral

  do wójt nie przeżywaj i nie podniecaj się bo nie ma czym to kiełbasa wyborcza i mydlenie oczu ludziom przed wyborami. Sprzedali "Polsce" za 2 razy tyle za ile kupili...... Mówisz interes życia?? czy raczej sprytna grabież? A o nowych podatkach nikt nie wspomniał dla górali.

  Zgłoś nadużycie goral piątek, 12, październik 2018 21:36 Link do komentarza
 • nowy prezydent nowe możliwości

  pójdziemy na wybory by zagłosować przeciwko Przytockiemu -dla lepszego rozwoju i przyszłości Krosna oraz polepszenia sytuacji mieszkańców. Skibia pozyska miliardy dla Krosna. Przytocki tylko podatki będzie podnosił i zadłużał mieszkańców kolejnymi pożyczkami na chore pomysły jak np. CDS. Czas na zmiany ,stop układom i układzikom.

  Zgłoś nadużycie nowy prezydent nowe możliwości piątek, 12, październik 2018 20:38 Link do komentarza
 • Darex

  &Laura Krośnianka& Zaznaczam będzie długo. Czytałem ostatnio artykuł jakiegoś politologa który powiedział, że problem naszej demokracji jest taki, że w skali Europy mamy najmniejszą rotację w wyborach lokalnych. Przeciętnego wyborcę w Polsce interesuje tylko to co widzi tj. chodniki, odnowione kamienice itp. Nie interesuje za to w nas w ogóle przyszłość tzn zadłużenie. W tym samym artykule było o gminie której wójt postanowił w pierwszej kolejności oddłużyć. Udało mu się to, poprzez redukcję etatów w urzędach i spółkach samorządowych itp. gmina w pewnym momencie miała nadwyżkę budżetową i wtedy wójt zaczął inwestować. Niestety nie zdążył bo przegrał wybory.Konkluzją artykułu było to że wolimy prezydentów którzy przecinają wstęgi niż takich co nas nie zadłużają. Slabo to świadczy o nas bo w ogóle się nie zastanawiamy czy warto coś zmienić. W zasadzie to możnaby ustanowić monarchię skoro uważamy że nie ma sensu nic zmieniać- słowa autora.
  Krosno natomiast zostało rozwinięte i nie będę zaprzeczał. Tylko jak ktoś na tym forum napisał cyt. "Dług trzeba będzie spłacić". Mamy fajne CDS które promuje miasto ale które jest stratne. Ale to nas nie interesuje bo jest fajne.... Mamy też drogi ale to nie tylko środki z UE ale część też z kredytu. Wiadomo Przytocki bardzo dobrze te środki wykorzystać. Do czego dążę: do tego że zarówno nam jak i wieku mieszkańcom miast powiatowych wystarczy, jak widzimy że coś się dzieje. Nie obchodzi nas co się dzieje w urzędzie, że tworzą się kliki, że w sumie ludziom się nie chce działać bo "Przytocki i tak wygra więc nie musimy nic robić". Głosowałem na Przytockiego od 2006 roku czyli od wtedy kiedy mogę (rocznik 1987). I miałem zamiar dalej głosować bo " nie ma nikogo lepszego". Ale obejrzałem debatę, drugą posłuchałem i myślę że to może być moment na zmianę. Przytocki mówi w zasadzie o tym co było. Skiba, to może jak ktoś napisał " wujek z Ameryki", ale zawsze to jakaś nowa wizja. Jeśli gdzieś coś się sprawdziło to dlaczego nie tu? Trochę działa w ekologii -program czyste powietrze - i rzucił ciekawy pomysł nt spotkań z mieszkańcami. Nie robię z niego "zbawcy świata" ale słychać po debatach że nie mówi jak cały PiS o Polsce w ruinie tylko że pewne rzeczy są ok a pewne do zmiany. Swoją drogą lepiej wypadł w debacie TV-która moim zdaniem wygrał- niż radiowej gdzie wygrał Przytocki. Wiesz co mnie przekonuje jeszcze przeciw Przytockiemu? Cała rada miasta. Ci sami ludzie, lokalne kliki. Wiem, że w urzędzie jest trochę ludzi którzy są przez zasiedzenie i nic im nie grozi niezależnie jakby nie pracowali. Zmiana władzy przynajmniej to trochę ruszy. No ale wiadomo, to nie tylko problem Krosna tylko innych miast. Może też warto zacząć myśleć o oddłużaniu miasta. Coś pomyśleć o czystym powietrzu. Poczytałem trochę o Skibie w necie i dochodzę do wniosku że w gminach wiejskich i mniejszych miastach to jest bardziej znany jak w Krośnie. Dlatego pod trzymuje, że jego kandydaturę warto przynajmniej rozważyć. Konkludując: nie chce zmiany dla samej zmiany ale dlatego że może warto zmienić (zaryzykować?) dobre na lepsze (?).

  Zgłoś nadużycie Darex piątek, 12, październik 2018 19:02 Link do komentarza
 • j...

  No nie przesadzaj, nie jest to najładniejszy kandydat. :-)
  Czas na zmianę! Czas przepędzić ducha komuny z Krosna. Usunąć sierpy i młoty.

  Zgłoś nadużycie j... piątek, 12, październik 2018 16:25 Link do komentarza
 • MIEJSCOWY

  DLA MNIE TYLKO PRZYTOCKI BO MAM OCZY

  Zgłoś nadużycie MIEJSCOWY piątek, 12, październik 2018 13:22 Link do komentarza
 • Laura Krośnianką.

  "Darek"Piszesz,ze ten drugi liczący sie kandydat pociągnie pomysły Urzędującego Prezydenta,może i tak by było?
  Popatrz ,p.Przytocki wykorzystał wszystko co możliwe przy rozwoju Miasta,Ma doświadczenie i wizje dalszego rozwoju,b.dobrych zastępców,przyjdą nowi,,niekoniecznie lepsi,beda sie wdrażać,,kto wie co z tego wyniknie?
  No ale poczekajmy na programy kandydatów,posłuchamy,zadamy pytania.
  P.Prezydent Przytocki b.duzo zrobił co widać i zrobi,wiec po co zmieniać co dobre? Dla zasady po zmienić?
  No ale poczekajmy do debaty wszystkich uczestników,bo Po Debacie w Rzeszowie,P.Wolska u mnie odpada, a p.Zajdel nie przyszedł????,tej drugiej jeszcze nie oglądałam ,bo podobno była i mówi sie ,ze p.Przytocki zdecydowanie wygrał.

  Zgłoś nadużycie Laura Krośnianką. piątek, 12, październik 2018 06:57 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?