KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Konkurs dla młodych programistów

Do 1 marca trwa nabór do drugiej edycji konkursu "web.Master podkarpacki". W konkursie będą rywalizować uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. W poprzedniej edycji konkursu wzięło udział ponad 300 młodych miłośników programowania.

REKLAMA


Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, a partnerem technologicznym jest Ideo Sp. z o.o. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Podczas konkurs jego uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu programowania w HTML, CSS, PHP czy Java Script. Obecnie znajomość języków programowania to poszukiwana kompetencja na rynku pracy, co ciekawe - nie tylko w branży IT.

- Jesteśmy optymistycznie nastawieni do tegorocznej edycji web.Mastera, tym bardziej, że poprzednia okazała się wielkim sukcesem. Uczniowie udowodnili, że ich umiejętności są na wysokim poziomie, a my, że takie projekty są potrzebne w polskich szkołach. Dziś branża IT nieustannie szuka nowych pracowników. Myślę, że ten konkurs to dobry początek dla uczniów, którzy planują przyszłość w tej branży. Pierwszy etap konkursu odbywa się w formie testu realizowanego przez Internet. Dzięki temu może wziąć w nim udział każdy - niezależnie od miejsca zamieszkania - mówi Paweł Teper, koordynator projektów e-learningowych, Ideo sp. z o.o.

Poprzednia edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem podkarpackiej młodzieży. Wzięło w niej udział ponad 300 uczniów. Do kategorii "gimnazjum" zgłosiło się  107 uczestników (z czego aż 19 młodych webmasterów reprezentowało Zespół Szkół w Niedźwiadzie Dolnej). W kategorii "szkół ponadgimnazjalnych" wyzwanie podjęły aż 194 osoby. Najwięcej uczestników zgłosił Zespół Szkół Nr 2 w Dębicy, z której w konkursie udział wzięło 42 uczniów.

Organizatorzy liczą, że tegoroczna edycja będzie się cieszyć jeszcze większym zainteresowaniem.

Rejestracja uczestników trwa do 1 marca. Uczniów zgłaszają nauczyciele informatyki poprzez rejestrację na stronie konkursowej www.webmasterpodkarpacki.pl. Tam również można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia.

Konkurs "web.Master podkarpacki" będzie składał się z 2 etapów. Pierwszy, teoretyczny zaplanowany jest na 7 marca i zostanie przeprowadzony za pomocą specjalnej platformy e-learningowej przygotowanej przez Ideo Sp. z o.o., partnera technologicznego wydarzenia. Drugi, finałowy etap, podczas którego zostaną sprawdzone umiejętności praktyczne uczniów, zaplanowany jest na 21 marca. Odbędzie się on w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

Uczestnicy, tak jak w roku poprzednim, zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Finaliści konkursu "web.Master podkarpacki" otrzymają atrakcyjne nagrody, które przydadzą się młodym webmasterom w rozwijaniu ich informatycznych zainteresowań.

irsi

  • autor: irsi

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?