Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Studenci z Podkarpacia walczą o tytuł INTERSTUDENT 2017

PODKARPACIE: Do 20 lutego można głosować na swojego faworyta w konkursie na najpopularniejszego studenta zagranicznego w Polsce. Wygra jeden z 20 nominowanych, który otrzyma najwięcej głosów publiczności w internetowym głosowaniu. Podkarpacie w konkursie ma trzech reprezentantów.

REKLAMAFundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach programu "Study in Poland" już po raz trzeci wyłoni zwycięzcę i nada mu tytuł INTERSTUDENT 2017.

Misją konkursu jest przede wszystkim promocja najlepszych zagranicznych studentów kształcących się w Polsce na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich z uczelni publicznych i niepublicznych. Kandydaci powinni odznaczać się wzmożoną działalnością w lokalnym środowisku akademickim, promowaniem wielokulturowości oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce.

- W konkursie na najpopularniejszego studenta z zagranicy, Podkarpacie ma trzech studentów, wszyscy z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Pokonali oni na etapie eliminacji ponad 100 innych kandydatów pochodzących z pięciu kontynentów. Tym samym znaleźli się w gronie 20 nominowanych wspólnie z przedstawicielami: Albanii, Etiopii, Ghany, Holandii, Iranu, Kanady, Kazachstanu, Litwy, Mali, Malezji, Maroka, Szwecji, Turcji, Ukrainy - informuje Monika Lewicka-Bułatek z biura prasowego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Reprezentanci Podkarpacia zostali nominowani w dwóch kategoriach: "studia licencjackie" - Uliana Hojan, z kierunku kosmetologia; Vadym Melnyk, informatyka stosowana oraz "studia magisterskie" - Yana Cherniak, dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ.

Laureat konkursu INTERSTUDENT 2017 otrzyma między innymi statuetkę ale również wyróżnienie (w języku polskim i angielskim) na łamach miesięcznika edukacyjnego Perspektywy, na portalach www.perspektywy.pl; www.studyinpoland.pl; w newsletterze "Study in Poland".

Wyniki konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 27 lutego 2017 w Krakowie podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce". Sylwetki wszystkich studentów, na których można głosować znajdują się na stronie studyinpoland.pl/interstudent

Patronat honorowy nad konkursem objął przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. Partnerami konkursu są m.in. Parlament Studentów Rzeczpospolitej oraz Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj