Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Studenci z Podkarpacia walczą o tytuł INTERSTUDENT 2017

PODKARPACIE: Do 20 lutego można głosować na swojego faworyta w konkursie na najpopularniejszego studenta zagranicznego w Polsce. Wygra jeden z 20 nominowanych, który otrzyma najwięcej głosów publiczności w internetowym głosowaniu. Podkarpacie w konkursie ma trzech reprezentantów.

REKLAMAFundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach programu "Study in Poland" już po raz trzeci wyłoni zwycięzcę i nada mu tytuł INTERSTUDENT 2017.

Misją konkursu jest przede wszystkim promocja najlepszych zagranicznych studentów kształcących się w Polsce na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich z uczelni publicznych i niepublicznych. Kandydaci powinni odznaczać się wzmożoną działalnością w lokalnym środowisku akademickim, promowaniem wielokulturowości oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce.

- W konkursie na najpopularniejszego studenta z zagranicy, Podkarpacie ma trzech studentów, wszyscy z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Pokonali oni na etapie eliminacji ponad 100 innych kandydatów pochodzących z pięciu kontynentów. Tym samym znaleźli się w gronie 20 nominowanych wspólnie z przedstawicielami: Albanii, Etiopii, Ghany, Holandii, Iranu, Kanady, Kazachstanu, Litwy, Mali, Malezji, Maroka, Szwecji, Turcji, Ukrainy - informuje Monika Lewicka-Bułatek z biura prasowego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Reprezentanci Podkarpacia zostali nominowani w dwóch kategoriach: "studia licencjackie" - Uliana Hojan, z kierunku kosmetologia; Vadym Melnyk, informatyka stosowana oraz "studia magisterskie" - Yana Cherniak, dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ.

Laureat konkursu INTERSTUDENT 2017 otrzyma między innymi statuetkę ale również wyróżnienie (w języku polskim i angielskim) na łamach miesięcznika edukacyjnego Perspektywy, na portalach www.perspektywy.pl; www.studyinpoland.pl; w newsletterze "Study in Poland".

Wyniki konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 27 lutego 2017 w Krakowie podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce". Sylwetki wszystkich studentów, na których można głosować znajdują się na stronie studyinpoland.pl/interstudent

Patronat honorowy nad konkursem objął przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. Partnerami konkursu są m.in. Parlament Studentów Rzeczpospolitej oraz Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj