Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Lekarka brała łapówki. Policja apeluje do pacjentów

Lekarka brała łapówki. Policja apeluje do pacjentów Fot. materiały KWP Rzeszów

38 zarzutów dotyczących korupcji usłyszała lekarka z Sanoka. Zarzuty wręczenia łapówki przedstawiono też 22 byłym pacjentom. Policja apeluje do pozostałych pacjentów, którzy wręczali łapówki lekarce, przypominając, że kto sam poinformuje organy ścigania o wręczeniu łapówki, uniknie odpowiedzialności karnej.

REKLAMASprawa miała swój początek w 2014 roku. - Do Policji dotarły informacje, że lekarka w zamian za wykonywane świadczenia lekarskie, w publicznym ośrodku zdrowia w Sanoku, przyjmowała łapówki. Funkcjonariusze zaczęli przyglądać się jej pracy - informuje komenda wojewódzka Policji.

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do rozpoczęcia realizacji sprawy.
W poniedziałek (13 czerwca) funkcjonariusze pionów kryminalnych komend w Rzeszowie i Sanoku równocześnie weszli do 27 miejsc związanych z tym przestępstwem. 22 osoby podejrzane w tej sprawie usłyszały zarzuty wręczenia łapówki. Spośród podejrzanych pacjentów do popełnienia zarzucanych im czynów przyznało się 9 osób.

- Podejrzewana lekarka została zatrzymana w ośrodku zdrowia. Usłyszała zarzuty 38 przestępstw przyjęcia łapówki. Przesłuchana w charakterze podejrzanego przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów. Zastosowano wobec niej środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci: dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu, poręczenia majątkowego w kwocie 50 tys. złotych oraz zawieszenia w czynnościach służbowych w postaci udzielania świadczeń medycznych - relacjonuje KWP w Rzeszowie.

Wobec pozostałych 22 zatrzymanych osób, pacjentów podejrzanej lekarki, zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Za wręczenie oraz przyjmowanie korzyści materialnej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Zdaniem Policji sprawa ma charakter rozwojowy. Może ona dotyczyć nawet kilkuset osób. Policja i prokuratura apeluje do osób, które wręczyły łapówkę, o zgłoszenie się.

W przypadku poinformowania organów ścigania o wręczeniu łapówki sprawca uniknie odpowiedzialności karnej.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj