KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Lekarka brała łapówki. Policja apeluje do pacjentów

Lekarka brała łapówki. Policja apeluje do pacjentów Fot. materiały KWP Rzeszów

38 zarzutów dotyczących korupcji usłyszała lekarka z Sanoka. Zarzuty wręczenia łapówki przedstawiono też 22 byłym pacjentom. Policja apeluje do pozostałych pacjentów, którzy wręczali łapówki lekarce, przypominając, że kto sam poinformuje organy ścigania o wręczeniu łapówki, uniknie odpowiedzialności karnej.

REKLAMA


Sprawa miała swój początek w 2014 roku. - Do Policji dotarły informacje, że lekarka w zamian za wykonywane świadczenia lekarskie, w publicznym ośrodku zdrowia w Sanoku, przyjmowała łapówki. Funkcjonariusze zaczęli przyglądać się jej pracy - informuje komenda wojewódzka Policji.

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do rozpoczęcia realizacji sprawy.
W poniedziałek (13 czerwca) funkcjonariusze pionów kryminalnych komend w Rzeszowie i Sanoku równocześnie weszli do 27 miejsc związanych z tym przestępstwem. 22 osoby podejrzane w tej sprawie usłyszały zarzuty wręczenia łapówki. Spośród podejrzanych pacjentów do popełnienia zarzucanych im czynów przyznało się 9 osób.

- Podejrzewana lekarka została zatrzymana w ośrodku zdrowia. Usłyszała zarzuty 38 przestępstw przyjęcia łapówki. Przesłuchana w charakterze podejrzanego przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów. Zastosowano wobec niej środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci: dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu, poręczenia majątkowego w kwocie 50 tys. złotych oraz zawieszenia w czynnościach służbowych w postaci udzielania świadczeń medycznych - relacjonuje KWP w Rzeszowie.

Wobec pozostałych 22 zatrzymanych osób, pacjentów podejrzanej lekarki, zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Za wręczenie oraz przyjmowanie korzyści materialnej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Zdaniem Policji sprawa ma charakter rozwojowy. Może ona dotyczyć nawet kilkuset osób. Policja i prokuratura apeluje do osób, które wręczyły łapówkę, o zgłoszenie się.

W przypadku poinformowania organów ścigania o wręczeniu łapówki sprawca uniknie odpowiedzialności karnej.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?