KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Marihuana na granicy

Marihuana na granicy Fot. IC Przemyśl

PODKARPACIE: Łącznie 27 kg marihuany próbował wwieźć do Polski 47-letni Ukrainiec. Narkotyki były ukryte między innymi w podłodze Mercedesa. Czarnorynkowa wartość narkotyku to około 800 tysięcy złotych. Przemytnikowi grozi do 3 lat więzienia.

REKLAMA


Przemyt 27 kg marihuany o szacunkowej wartości 800 tys. zł udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce.  

Mężczyzna podróżował mercedesem, a do przekroczenia granicy wybrał tzw. "czerwony pas", jednak nie zgłosił do kontroli celnej żadnych towarów.

- Tam z podłogi pojazdu wyjęto kolejne pakiety z suszem roślinnym. W sumie w samochodzie ukrytych było 27 kilogramów - informuje Iwona Rzeźniczek z Izby Celnej w Przemyślu. - Przeprowadzono badania narkotestem, które wskazało na obecność substancji psychoaktywnej charakterystycznej dla marihuany. Badania w laboratorium celnym Izby Celnej w Przemyślu bezwzględnie potwierdziły, że to marihuana - dodaje Iwona Rzeźniczek.

Dalsze czynności przejęli funkcjonariusze CBŚP. Zatrzymanemu postawiono zarzut przemytu znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat.
 
Wobec zatrzymanego, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, Sąd Rejonowy zadecydował o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.

Rekordowy przemyt narkotyków wykrytych przez Służbę Celną w woj. podkarpackim miał miejsce 2 lata temu, również na przejściu granicznym w Medyce. Funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili wówczas przemyt 150 kg heroiny o szacunkowej wartości rynkowej 30 mln zł. Narkotyki spakowane w 300 czarnych, foliowych workach ukryte były we wjeżdżającej do Polski ciężarówce.

pd
Fot. IC Przemyśl

  • autor: pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?