KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

21-latek skoczył z zapory w Solinie [FILM]

21-latek skoczył z zapory w Solinie [FILM] Fot. OSP Polańczyk

Dzięki szybkiej akcji Policji i strażaków udało się uratować życie 21-letniego mężczyzny, który prawdopodobnie skoczył z zapory w Solinie. Młody człowiek był nietrzeźwy. Trafił do szpitala.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło w piątek (11 listopada) około 2 w nocy. Policjanci z Leska przyjęli zgłoszenie, że młody mężczyzna skoczył z zapory w Solinie i znajduje się w wodzie. Do akcji dołączyli strażacy.

21-latek, mieszkaniec Rzeszowa, spacerował po koronie zapory w towarzystwie znajomych.

- W pewnym momencie młody człowiek spadł do wody. Na ratunek koledze ruszyli jego znajomi. Próby wyciągnięcia go z wody nie przynosiły rezultatu, więc wezwano pomoc. Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, mężczyzna trzymał się betonowego filara, tuż przy tamie - informuje podkarpacka Policja.

Mężczyzna spędził kilkadziesiąt minut w wodzie. Był mocno wyziębiony. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Szybka i sprawna akcja została przeprowadzona dzięki współpracy strażaków z JRG Lesko, OSP Polańczyk i OSP Myczkowce, funkcjonariuszy Policji z Leska, zespołu ratownictwa medycznego oraz pracowników ochrony elektrowni wodnej w Solinie - informuje OSP Polańczyk. - Nie ma wątpliwości, że gdyby nie natychmiastowe działania służb, ta historia mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej. Temperatura powietrza 2 stopnie Celsjusza, lodowata woda i silny wiatr to niezbyt sprzyjające warunki dla organizmu ludzkiego - dodają strażacy z OSP Polańczyk.

Według ustaleń Policji mężczyzna był nietrzeźwy.

Skoki...
To tylko kilka przykładów z minionych lat, gdy na zaporze turyści targnęli się na swoje życie.

Zimą 2004 roku z zapory rzucił się gimnazjalista z Leska. Przeżył. W sierpniu 2004 roku samobójstwo popełnił 30-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego.

W marcu 2005 roku samobójstwo popełnił 22-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. W kwietniu 2006 roku oddając skok z zapory zginął nastoletni krośnianin.

W sierpniu 2010 roku 23-letni mężczyzna, mieszkaniec Janowa Lubelskiego założył się ze swoimi znajomymi, że skoczy do wody z zapory. Skoczył na oczach turystów, przeżył. Wyłowili go woprowcy wspólnie z policjantami.Źródło: esanok.pl

W lipcu 2011 roku 27-letnia mieszkanka Zabrza targnęła się na życie. Zginęła po upadku. W maju 2016 roku mężczyzna odebrał sobie życie skacząc na beton zapory solińskiej.

mg
Fot. OSP Polańczyk

  • autor: mg

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?