Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

PODKARPACIE: Obywatel Ukrainy przemycał ponad 1 kg marihuany

PODKARPACIE: Obywatel Ukrainy przemycał ponad 1 kg marihuany Fot. IC Przemyśl

Podwójne dno torby podróżnej wystarczyło do przemycenia 1,14 kg marihuany w 18 foliowych workach. Dalszy transport towaru udaremnili celnicy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce.

Funkcjonariusz zatrzymali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód marki Toyota. W osobówce podróżowało trzech mężczyzn. Autem kierował 62-letni obywatel Ukrainy.

- Podczas rewizji w jednej z toreb podróżnych funkcjonariusz wykrył podwójne dno bagażu, w którym schowanych było 18 zamkniętych próżniowo worków z zielonym suszem - informuje Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu. - W celu wstępnej identyfikacji towaru celnicy skorzystali z narkotestu oraz pomocy służbowego psa Straży Granicznej. Dalsze badania  przeprowadzone w laboratorium potwierdziły, że wykryta substancja to marihuana - dodaje.

62-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut przemytu znacznej ilości narkotyków. Czyn jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 lat. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

To kolejna w tym roku próba przemytu marihuany przez przejście graniczne w Medyce udaremniona przez Służbę Celną. Od stycznia funkcjonariusze na Podkarpaciu zatrzymali łącznie 44 kg, 136 tys. sztuk oraz 17 litrów różnego rodzaju środków odurzających. Największe wykrycie miało miejsce w czerwcu. Celnicy zapobiegli wówczas wprowadzeniu na czarny rynek 27 kg marihuany.

red.
Fot. IC Przemyśl

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Wasze opinie

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj