Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Podkarpacie: pierwsze utonięcia tego lata

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. materiały KWP Rzeszów

Czerwcowy długi weekend przyniósł pierwsze utonięcia tego lata. Życie straciło dwóch młodych mężczyzn. W zalewie "Czyste" w Grodzisku Dolnym utonął 28-latek, a w Jeziorze Tarnobrzeskim 24-letni mieszkaniec powiatu dębickiego.

REKLAMA28-letni mężczyzna utonął w nocy 15 czerwca na zalewie w Grodzisku Dolnym (powiat leżajski). Rano strażacy wydobyli z wody jego zwłoki.

- 15 czerwca, około godz. 4 policjanci odebrali sygnał, że na terenie zalewu w Grodzisku Dolnym w powiecie leżajskim, najprawdopodobniej utonął mężczyzna - informuje leżajska Policja.

Ustalono, że dwóch mieszkańców powiatu łańcuckiego na terenie kąpieliska rozbiło namiot i zostało na biwak. W pewnym momencie mężczyźni postanowili popływać, weszli do wody. Chwilę później 28-latek zniknął pod jej powierzchnią. Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną. Rano wydobyto z wody ciało 28-latka. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyny jego śmierci. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań.
To pierwsza ofiara wypoczynku nad wodą na Podkarpaciu w tym roku.

Wkrótce doszło do kolejnego utonięcia. Kilkoro znajomych wybrało się nad jezioro. Jeden z nich wszedł do wody razem ze swoją koleżanką popływać.

- Z relacji świadków wynika, że mężczyzna po przepłynięciu kilku metrów zniknął nagle pod wodą. Znajoma próbowała go ratować i wzywała pomocy - informuje tarnobrzeska Policja.

Na ratunek ruszyły osoby będące w tym czasie na kąpielisku, w tym policjant z Tarnobrzega i strażacy. Wyciągnęli mężczyznę z wody i podjęli reanimację. 24-letni mieszkaniec powiatu dębickiego trafił do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować.

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj