Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Podkarpackie: przemyt 8-latka w walizce

Podkarpackie: przemyt 8-latka w walizce Fot. Służba Celno-Skarbowa

Podczas kontroli pociągu relacji Kijów-Przemyśl funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) w jednej z walizek znaleźli ukrytego 8-letniego chłopca. Do zdarzenia doszło na kolejowym polsko-ukraińskim przejściu granicznym Przemyśl-Mościska, wczoraj w południe (15.06).

To była rutynowa kontrola wjeżdżającego do Polski pociągu osobowego relacji Kijów-Przemyśl.

- Uwagę funkcjonariuszy wzbudziły bagaże 50-letniej kobiety podróżującej pociągiem i jej nerwowe zachowanie. Jedna z walizek znajdowała się przy kobiecie, a nie jak pozostałe w luku bagażowym. Podróżna nie chciała otworzyć walizki do kontroli, odsunęła suwak jedynie na kilka centymetrów. Zaczęła nerwowo upychać odzież wystającą z bagażu - informuje rachm. Edyta Chabowska z Służby Celno-Skarbowej.

Po sprawdzeniu walizki okazało się, że pod odzieżą znajduje się 8-letni chłopiec. Dziecko natychmiast zostało wyjęte z bagażu, choć jego matka próbowała to utrudnić. Chłopiec był zgrzany i rozpalony.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego, informując matkę o konieczności przeprowadzenia badania dziecka, na co kobieta nie wyraziła zgody.

Ta sama obywatelka Ukrainy kilka dni wcześniej próbowała przekroczyć granicę z dzieckiem, jednak uzyskała odmowę wjazdu, ponieważ dziecko nie posiadało wymaganych prawem dokumentów.

Dalsze czynności w sprawie są prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którym przekazano kobietę wraz z dzieckiem. Obywatelka Ukrainy usłyszała zarzut pomocnictwa w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Ukarano ją mandatem w wysokości 200 zł.

pd

1 komentarz

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj