Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Turyści wypadli z jachtu do wody. Interweniowała Policja

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. materiały KPP Lesko

PODKARPACIE/SOLINA: Pięcioosobowa grupa turystów wypadła z jachtu. Żadna z osób nie miała założonej kamizelki ratunkowej. Pomocy rozbitkom udzielili policjanci pełniący służbę w patrolu motorowodnym.

REKLAMADo zdarzenia doszło w sobotę (8.07), około godziny 14. Turyści wypożyczyli jacht żaglowy i wypłynęli nim na jezioro. W pobliżu wyspy okresowej sternik postanowił wykonać zwrot. Na skutek silnego podmuchu wiatru łódź wywróciła się, a wszystkie osoby będące na pokładzie wpadły do wody. Żaden z uczestników zdarzenia nie miał założonej kamizelki ratunkowej stanowiącej wyposażenie jachtu.

Akcję ratunkową podjęli funkcjonariusze pełniący służbę na Jeziorze Solińskim

- Tonącej jednostki trzymało się kilka osób znajdujących się w wodzie. Gdy policyjny patrol dopłynął na miejsce, okazało się, że jedna z kobiet nie potrafi pływać, była w szoku. Jej jako pierwszej udzielono pomocy. Następnie wyciągnięto z wody pozostałych rozbitków. Trzech mężczyzn i dwie kobiety bezpiecznie przetransportowano na brzeg - informuje komenda powiatowa Policji w Lesku.

Jacht został zabezpieczony i odholowany do brzegu. Wezwano ratowników WOPR oraz nurków Państwowej Straży Pożarnej, pełniących dyżur w Polańczyku.

mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj