KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Turyści wypadli z jachtu do wody. Interweniowała Policja

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. materiały KPP Lesko

PODKARPACIE/SOLINA: Pięcioosobowa grupa turystów wypadła z jachtu. Żadna z osób nie miała założonej kamizelki ratunkowej. Pomocy rozbitkom udzielili policjanci pełniący służbę w patrolu motorowodnym.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło w sobotę (8.07), około godziny 14. Turyści wypożyczyli jacht żaglowy i wypłynęli nim na jezioro. W pobliżu wyspy okresowej sternik postanowił wykonać zwrot. Na skutek silnego podmuchu wiatru łódź wywróciła się, a wszystkie osoby będące na pokładzie wpadły do wody. Żaden z uczestników zdarzenia nie miał założonej kamizelki ratunkowej stanowiącej wyposażenie jachtu.

Akcję ratunkową podjęli funkcjonariusze pełniący służbę na Jeziorze Solińskim

- Tonącej jednostki trzymało się kilka osób znajdujących się w wodzie. Gdy policyjny patrol dopłynął na miejsce, okazało się, że jedna z kobiet nie potrafi pływać, była w szoku. Jej jako pierwszej udzielono pomocy. Następnie wyciągnięto z wody pozostałych rozbitków. Trzech mężczyzn i dwie kobiety bezpiecznie przetransportowano na brzeg - informuje komenda powiatowa Policji w Lesku.

Jacht został zabezpieczony i odholowany do brzegu. Wezwano ratowników WOPR oraz nurków Państwowej Straży Pożarnej, pełniących dyżur w Polańczyku.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?