KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

WiMBP Rzeszów: dyskusje, spotkania, warsztaty i wystawy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na najbliższe wydarzenia. Nie zabraknie literackich dyskusji, warsztatów i spotkań dla dzieci.

REKLAMA


Rzeszów ostatnich kilka dni...  - wystawa fotografii Jerzego Wygody
22 listopada, o godzinie 17.00 w wypożyczalni muzycznej (ul. Żeromskiego 2) odbędzie się wernisaż wystawy oraz spotkanie z Jerzym Wygodą, autorem zdjęć: "Rzeszów ostatnich kilka dni... Seria XII/XII (331-366)". Ekspozycję można zwiedzać do 30 listopada. Wstęp wolny!

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych
WiMBP w Rzeszowie zaprasza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Pierwsze odbędzie się 22 listopada 2016 r. o godz. 16.00 w Filii nr 11 (ul. Dębickiej 170). W programie: rozmowa o książce Marii Nurowskiej "Zabójca". Natomiast kolejne - 25 listopada o godz. 17.00 w wypożyczalni głównej (ul. Dąbrowskiego 33a). Tematem rozmowy będzie książka "Kasacja" Remigiusza Mroza. Wstęp wolny!

Spotkania zorganizowano w ramach programu Instytutu Książki - Dyskusyjne Kluby Książki.

Poranek z Alicją Ungeheuer-Gołąb - warsztaty literackie
Filia nr 6 (ul. Podwisłocze 6) zaprasza na warsztaty literackie z Alicją Ungeheuer-Gołąb - poetką, bajkopisarką, wykładowcą na Uniwersytecie Rzeszowskim. Spotkanie, zatytułowane "Poranek z Alicją Ungeheuer-Gołąb", odbędzie się 30 listopada o godzinie 9.00. Wstęp wolny!

Spotkanie z Józefem Ambrozowiczem
Józefem Ambrozowiczem - dziennikarz, fotografik i wydawca, autor książki "Co nam zostało z tych lat" poświęconej piosenkom okresu dwudziestolecia międzywojennego spotka się z fanami 1 grudnia.

"Co nam zostało z tych lat" - najnowsza książka w dorobku edytorskim Józefa Ambrozowicza została już okrzyknięta przez krytykę perłą wydawniczą. Znawca epoki międzywojnia Tomasz Lerski stwierdził, że publikacja ta ujmuje wytwornością i nawiązuje do najlepszego przedwojennego stylu. Zapewne coś w tym jest, gdyż tak starannie i atrakcyjnie wydanej książki dawno nie było na półkach księgarskich. Ale przecież jeszcze ważniejsza od formy jest treść. Ta zaś przypomina dzisiejszym czytelnikom jeden z fenomenów tamtej epoki: genialne piosenki autorów, których nazwiska zostały już częściowo zapomniane. Julian Tuwim i Marian Hemar są ciągle obecni w świadomości Polaków, ale czy tak jest z Andrzejem Włastem, Emanuelem Schlechterem, Jerzym Rybą, Zenonem Friedwaldem, Walerianem Jastrzębcem-Rudnickim czy Ludwikiem Starskim?

Początek wydarzenia o 17:30 w wypożyczalni muzycznej, przy ul. Żeromskiego 2. Wstęp wolny!

Mikołajkowa podróż z Wojciechem Kubalą po Kazachstanie i Uzbekistanie
7 grudnia, w Filii nr 9 WiMBP w Rzeszowie (ul. Dąbrowskiego 79a) odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Wojciechem Kubalą "Mikołajkowa podróż z Wojciechem Kubalą po Kazachstanie i Uzbekistanie". Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Sekretna księga Świętego Mikołaja - spotkanie Bajkowego Klubu Malucha
15 grudnia, Filia nr 6 (ul. Ofiar Katynia 15) zaprasza na spotkanie w ramach Bajkowego Klubu Malucha. Prowadzącym będzie Ula Sobol - dziennikarka "Gazety Codziennej Nowiny", a tematem "Sekretna księga Świętego Mikołaja". W programie: głośne czytanie, zabawy literackie, słodkie niespodzianki. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17. Wstęp wolny!

Latawiec z wiadomością od Stasi i Nel - pokonkursowa wystawa prac plastycznych
Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11 zaprasza na pokonkursową wystawę prac plastycznych z konkursu "Latawiec z wiadomością od Stasi i Nel" inspirowanego powieścią Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". Ekspozycję można zwiedzać do 26 grudnia, w godzinach otwarcia biblioteki. Wstęp wolny!

Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę szkolną Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim.

Cichociemni. Z ciemności ku wolności
W grudniu 2016 w wypożyczalni głównej WiMBP w Rzeszowie zwiedzać można wystawę "Cichociemni. Z ciemności ku wolności". Wstęp wolny!

łk/mg

  • autor: łk/mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?