KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Mistrzostwa Krosna w pływaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Klub Pływacki Masters Krosno, już po raz trzeci od 2013 roku, zorganizował coroczne Mistrzostwa Krosna w pływaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Obecnie impreza zdobywa coraz większą popularność i renomę.

REKLAMA


W niedzielę, 22 listopada 2015, wielkie pływackie święto zagościło na krytej pływali przy ul. Sportowej 8 w Krośnie: Mistrzostwa Krosna w pływaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Klimat oraz atmosfera tych zawodów sprawiają, że jest to najchętniej i najliczniej odwiedzana impreza pływacka w regionie. Na Mistrzostwach Krosna w pływaniu co roku gościmy zawodników nie tylko z całego Podkarpacia, ale także z Małopolski czy Mazowsza. - Po raz drugi z rzędu zawody odbywają się w międzynarodowej obsadzie zawodniczej. W ubiegłym roku zawitały do Krosna po raz pierwszy drużyny ze Słowacji oraz Ukrainy. W tym roku ponownie odwiedzili nas nasi przyjaciele ze Stropkova - cieszą się "Mastersi".
- Wszyscy jesteśmy zgodni, zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym, były to najlepsze zawody pływackie w historii Krosna - zapewniają "Mastersi".

Sukces organizacyjny zapewnia bezinteresowna i społeczna praca członków klubu pływackiego Masters Krosno. To ludzie, którzy pływanie traktują jako hobby, dobrą zabawę, relaks po ciężkim dniu pracy i pomysł na aktywny wypoczynek.
202 zawodników przy wsparciu licznie przybyłej publiczności o godz. 10.00 rozpoczęło rywalizację w sportowym duchu walki i podniosłej atmosferze pływackiego święta.

Najstarszym uczestnikiem zawodów był Ryszard Sielski, 78 letni rekordzista Guinnessa w ilości zdobytych medali w ciągu jednego roku, reprezentujący obecnie klub Olimpia Babimost. W 2013 roku Ryszard Sielski jako zawodnik WMT Warszawa zdobywał na naszych zawodach swój 1000-czny medal w karierze pływackiej. Najstarszą zawodniczką była 75 -letnia Alina Wieczorkiewicz z klubu MOSIR Płońsk.
Najwięcej emocji jak zwykle dostarczyła rywalizacja w biegach nominowanych: 100 m stylem motylkowym o Puchar Glasmark Sp.z o.o., 100 m stylem zmiennym o Puchar Cellfast Sp.z o.o. oraz 100 m kobiet i 200 m mężczyzn stylem dowolnym o Puchar KP Masters Krosno. Za te konkurencje przyznawane są co roku szklane puchary oraz nagrody, które fundują sponsorzy.

To właśnie dzięki sponsorom i dotacji Gminy Krosno na realizację zadań publicznych, każdy zawodnik mógł otrzymać pakiet startowy zawierający pamiątkową koszulkę oraz szklany kubek z logo Mistrzostw Krosna w pływaniu, a uczestnicząc w rywalizacji miał szansę na zdobycie kolejnych cennych i wartościowych nagród.

Ogromnych emocji, jak co roku, nie zabrakło również w sztafetach, gdzie byliśmy świadkami bezpośredniej i bardzo emocjonującej walki pomiędzy klubami o pływacką dominację w mieście.

W kategorii Masters wszystkie 4 sztafety zgłoszone do rywalizacji składały się z zawodników miejscowego Klubu Masters.

Ostatecznie 25 konkurencji pływackich z podziałem na 10 kategorii wiekowych wyłoniło oficjalnych Mistrzów Krosna w pływaniu na rok 2015/2016.

mk/pd

  • autor: mk/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?