Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W niedzielę triathlon z Sieniawy do Krosna

W niedzielę triathlon z Sieniawy do Krosna Fot. archiwum

Z przyczyn niezależnych od organizatora nie odbędzie się w planowanym terminie (25 września) bieg Ultra Carpathia. Imprezę przeniesiono na wiosnę 2017. Mimo to, pomysłodawcy nie odpuszczają. W niedzielę (25 września) grupa trzech osób weźmie udział w triathlonie.

REKLAMATegoroczna edycja "Ultra Carpathia" miała być poświęcona zbiórce funduszy na budowę  Rodzinnego Domu w Potoku dla osób z upośledzaniem umysłowym.

O wydarzeniu pisaliśmy tutaj: Charytatywnie pobiegną, pojadą, popłyną do Rzeszowa

Budowa domu to wyraz determinacji i troski rodziców o godne życie i los ich niepełnosprawnych dzieci. To efekt kilkuletnich bezowocnych poszukiwań lokalu, który można byłoby przeznaczyć na mieszkania oraz blisko trzyletnich starań związanych z przygotowaniem projektu i pozyskaniem środków finansowych na realizację zadania.

Nadal każdy może pomóc. Konto na które można wpłacać dobrowolne ofiary: 96 1240 2311 1111 0010 5789 6930 z dopiskiem "Budowa domu rodzinnego w Potoku".

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, koło w Krośnie jest organizacją pożytku publicznego.

Triathlon - dla zdrowego trybu życia
Wydarzenie "Ultra Carpathia" zostało odwołane, a termin przesunięty na wiosnę następnego roku. Pomysłodawcy, sportowcy i ludzie dobrego serca nie zwalniają tempa. W niedzielę (25 września) będą wzorem zdrowego trybu życia. Tym samym chcą zwrócić uwagę na osoby potrzebujące, dla których los nie zawsze jest łaskawy.

W triathlonie wezmą udział osoby pracujące w służbach mundurowych: Paweł Banasiewicz (ratownik pogotowia w Sanoku), Piotr Bobola (policjant KMP Krosno) oraz Jakub Józefczyk (ratownik pogotowia, strażak OSP Rymanów).

- Triathlon rozpoczniemy na zalewie Sieniawa. Pływanie wpław, rower oraz bieg. Meta na Rynku w Krośnie. Bawmy się sportem, integrujmy się i zwracajmy uwagę na osoby potrzebujące - mówi Piotr Bobola, pomysłodawca wydarzenia, funkcjonariusz krośnieńskiej Policji.

Drużyna wystartuje w niedzielę o godzinie 12:00 z bazy WOPR w Sieniawie. Płynąć wpław pokonają drogą wodną około 1200 metrów. Odcinek wodny zabezpieczać będą strażacy OSP Rymanów.

Następnie z Sieniawy wyruszą rowerami do Rogów. Będą mieli przed sobą najdłuższą trasę - dystans 20 km. Następnie z Rogów pobiegną do Krosna na rynek. Tam zaplanowano metę. Biegnąc pokonają 10 km.

Wydarzenie wspiera Jubiler Jaracz Krosno oraz portal KrosnoCity.pl.

mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj