Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Już w środę "Wiosenny Nafciarz" otworzy cykl biegów górskich

Już w środę "Wiosenny Nafciarz" otworzy cykl biegów górskich Fot. Fundacja Ultra / www.krosnobiega.pl

"Wiosenny Nafciarz", "Zemsta Cześnika", "Czarny Kamieniarz" i "Zemsta Rejenta". Z czym kojarzą się te nazwy? Jeżeli z bieganiem, to prawidłowo. W ramach "Krosno Biega" rozpoczyna się już trzecia edycja cyklu biegów górskich.

REKLAMAJuż w najbliższą środę (26 kwietnia) zawodnicy zainaugurują cykl biegów górskich "Krosno Biega" podczas pierwszego biegu w Węglówce. Trasa "Wiosennego Nafciarza" liczy 7,2 km długości i ok. 300 metrów podbiegów. Biegacze wdrapią się m. in. na Królewską Górę, z której o tej porze roku pięknie widać Suchą Górę oraz okolice Węglówki.

Cały cykl składa się z czterech biegów, trasy liczą od 6,2 do 7,2 km - wszystkie w najbliższym otoczeniu Krosna. Swoich sił w biegach górskich spróbować mogą biegacze, którzy dotychczas biegali tylko po asfalcie lub nawet zupełnie początkujący.

- Zróżnicowanie terenu i długi limit na pokonanie trasy pozwalają bowiem odpocząć po drodze i nacieszyć się pięknymi widokami, których zaznać można tylko podczas biegów górskich - zapewniają organizatorzy.

Wszystkie edycje odbywają się w środowe popołudnia, dzięki czemu zawodnicy nie muszą rezygnować ze startów w większych biegach w weekend. Popołudniowe bieganie to również świetna okazja na aktywny relaks po pracy i spotkanie z okolicznym środowiskiem biegowym.

Nie zapomniano o zawodnikach i amatorach nordic walking. Podczas każdej edycji odbywa się równolegle marsz z kijkami na tej samej trasie. Wśród już zgłoszonych zawodników w tej konkurencji znaleźć można m. in. wielokrotnego Mistrza Polski w nordic walking, Marcina Michalca z KKB MOSiR Krosno.

Na mecie każdej edycji na zawodników czekają przekąski, napoje izotoniczne oraz posiłek regeneracyjny przygotowany specjalnie dla zawodników przez restaurację Posmakuj Krosno.

Cykl Krosno Biega (www.krosnobiega.pl) to świetna okazja, żeby zacząć przygodę z biegami górskimi, ale i pościgać się z najmocniejszymi zawodnikami w regionie.

Cykl składa się z następujących biegów: - Wiosenny Nafciarz - 26 kwietnia w Węglówce - 7,2 km, +300 m - Zemsta Cześnika - 7 czerwca w Odrzykoniu (Zamek Kamieniec) - 6,5 km, +350 m - Czarny Kamieniarz - 26 lipca w Czarnorzekach - 6,2 km, +200 m - Zemsta Rejenta - 6 września w Odrzykoniu (Zamek Kamieniec) - 6,5 km, +350 m.

kg/red.
Fot. Fundacja Ultra / www.krosnobiega.pl

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj