KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Marek Rutkiewicz o Puchar Uzdrowisk Karpackich

Ponad 100 kolarzy z kilkunastu polskich i zagranicznych ekip kolarskich wzięło udział w 11 Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim o Puchar Uzdrowisk Karpackich, który w niedzielę 15 sierpnia wystartował z Iwonicza – Zdroju.

Najszybciej (3:59,10) ponad 160-kilometrową trasę z Iwonicza – Zdroju przez Polańczyk do Rymanowa – Zdroju pokonał siódmy kolarz tegorocznego, Tour de Polotne – Marek Rutkiewicz. Podczas emocjonującego finiszu w Rymanowie zawodnik ekipy Mróz Active Jet wyprzedził towarzyszy ucieczki: Tomasza Marczyńskiego (CCC Polsat Polkowice) oraz kolegę ze swojego teamu, mistrza Polski – Jacka Morajkę. Kolarze z zespołu Mróz Active Jet dominowali także w sobotnim Memoriale Henryka Łasaka. Na mecie w Suchej Beskidzkiej również finiszowała trójka zawodników, a zwyciężył Mariusz Witecki przed Czechem Tomasem Buchackiem (PSK Whirpool) i Rutkiewiczem.

Start wyścigu w Iwoniczu – Zdroju oglądały tłumy mieszkańców i kuracjuszy. Honorowym starterem wyścigu był wiceburmistrz Iwonicza – Zdroju Wiesław Polek, który w towarzystwie przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Krukara witał kolarzy i pozostałych współorganizatorów imprezy. W ich gronie znalazł się m.in. Tadeusz Mytnik – olimpijczyk, dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym - jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego kolarstwa. Linię mety pierwszej lotnej premii wyścigu w Iwoniczu – Zdroju (13,3 km) najszybciej pokonał Jacek Morajko z zespołu Mróz Active Jet.