KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Małpi gaj" nadal za darmo!

Z Linowego Parku Przygody w Krośnie przy ul. Okrzei będzie można korzystać za darmo jeszcze do końca września. Atrakcje na wysokości dostępne są tylko w weekendy. Park przygody cieszy się dużym zainteresowaniem. Już w pierwszy weekend po otwarciu skorzystało z niego blisko 400 osób. Chętnych jest zwykle więcej niż może wejść na liny.

REKLAMAPark Linowy to nowa i ciekawa forma aktywności fizycznej na wysokości. Pokonywanie tras linowych nie tylko dostarcza zastrzyku adrenaliny, ale i pomaga w doskonaleniu technik utrzymywania równowagi, przełamywaniu lęku wysokości oraz opanowaniu emocji. Na razie dostępne są trasy treningowe oraz trasy: zielona dla dzieci powyżej lat 8 z opiekunem i niebieska dla zaawansowanych. Dodatkową atrakcją jest udostępniona huśtawka „Bing Swing”. Kuszące, acz niedostępne są jeszcze trasy pomarańczowa, najtrudniejsza i zarazem położona najwyżej i czerwona-integracyjna, którą należy pokonywać w grupie.

Jednocześnie w parku powstała ścieżka zdrowia, która dostępna jest dla amatorów zdrowego trybu życia przez cały tydzień. Zachęcamy do ćwiczeń, pomimo mankamentów ścieżki. Przy okazji każdy może np. zobaczyć i sam stwierdzić co myśli o około 5 cm średnicy drążkach do podciągania, które zdaniem Urzędu Miasta przeznaczone są dla dzieci.

Jednocześnie przestrzegamy przed podejmowaniem ćwiczeń na stanowisku 10. Według kilku osób, które tam ćwiczyły, w tym zdaniem zawodowego sportowca i instruktora sportu, te poręcze rozmieszczone są zbyt szeroko i grożą kontuzją, tymczasem z naszego pomiaru wynika, że wspomniane poręcze umieszczono szerzej niż przewiduje projekt techniczny ścieżki.

Piotr Dymiński
Foto: pd (archiwum)

  • autor:

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?