Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Urząd monitoruje rododendrony. Część "się nie przyjęła"

Urząd monitoruje rododendrony. Część "się nie przyjęła" Fot. KrosnoCity.pl

Część "rododendronów przyjaźni" podarowanych Krosnu przez partnerską gminę z Niemiec, a posadzonych w Parku na Zawodziu zamiera, z tego nie do uratowania jest około 20 sztuk. Wobec pozostałych podjęto działania ratunkowe.

REKLAMA


Rododendrony podarowane przez partnerską gminę Edewecht z okazji zbliżającego się 25-lecia współpracy posadzono pod koniec kwietnia. Część z nich jest w opłakanym stanie. Roślinom mógł zaszkodzić upalny maj, ale mogły być też inne przyczyny.

- Stan krzewów jest monitorowany na bieżąco. 2 sadzonki zostały wysłane do Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie celem wykluczenia oznak chorobowych oraz występowania szkodników. Na chwilę obecną - na 400 krzewów - 20  się "nie przyjęło" , około 10 % krzewów wykazuje oznaki zamierania - informuje Joanna Sowa, rzecznik prasowy krośnieńskiego urzędu.

Nadzór nad posadzonymi roślinami sprawuje Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krosna. Informacja o stanie krzewów nie była przekazywana do Gminy Edewecht.

Rośliny zostały zasilone nawozem oraz podsypane korą ogrodową, celem zakwaszenia gleby. Urząd Miasta planuje wymianę obumarłych egzemplarzy wiosną 2019, dopiero po weryfikacji ich stanu po okresie zimowym.

Zobacz także:
- Krosno: kwiaty przyjaźni na miejscu kaźni
- Park Pileckiego. Nadano nazwę dla parku [FILM]

pd

6 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj