Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

GSMP: Marcin Gładysz w wyścigach górskich

GSMP: Marcin Gładysz w wyścigach górskich Fot. Artur Bysiek

W najbliższy weekend 10-11 maja rusza sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w ramach 40 Międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego - Załuż 2014. Po raz pierwszy podkarpackie zawody stanowią rundę FIA Hill Climb Cup, a także po raz kolejny rundę FIA CEZ Hill Climb Championship i Mistrzostwa Słowacji.

REKLAMATarnowski zawodni Marcin Gładysz który od 2008 regularnie startuje w Załużu, w tym roku pojawi się za kierownicą Volkswagena Scirocco R. Marcin w latach ubiegłych regularnie plasował się na podium klasyfikacji generalnej zawodów.

Samochód, którym tarnowianin pojawi się na inauguracji sezonu przygotowany został przez Volkswagen Racing Polska z siedzibą w Zgłobicach koło Tarnowa. VW  Scirocco posiada turbo doładowany 2,0 litrowy benzynowy silnik o mocy ponad 350 KM, 6 biegową skrzynię "DSG" z manetkami przy kierownicy typu "F1", hamulce AP Racing 6 tłoczkowe, 360 mm oraz wyścigowe zawieszenie "KONI", felgi firmy ATS model DTC 8 x 18 ‘’ waży 1200 kg

- Wreszcie zaczynamy sezon wyścigów górskich. Myślę, że jak co roku w Załużu wystartuje około 100 zawodników, w tym obcokrajowcy w ramach FIA Hill Climb Cup, FIA CEZ oraz Mistrzostw Słowacji. Na sukces, w tym roku, oprócz dobrego sprzętu wpływ będzie miała moja jazda nie zapominając też o szczęśliwym osiągnięciu mety które w każdej dyscyplinie jest bardzo potrzebne.  Jestem dobrze przygotowany do pierwszego startu i chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony w moim domowym i chyba najbardziej ulubionym wyścigu w sezonie 2014 - mówi Marcin Gładysz. - W tym roku miałem okazję już potrenować zbliżonym samochodem VW GOLF GTI CUP na Slovakiaringu oraz na torze F1 Hungaroring. Jeździłem tam jako VIP Driver,  wożąc Gości przy oficjalnych treningach oraz i zawodach  Volkswagen Castrol Cup. Jak co roku przybywa mocnej konkurencji, ale i tym razem łatwo skóry nie sprzedam. Zapraszam wszystkich fanatyków motor sportu na dobre widowisko do Załuża koło Sanoka. W tym sezonie partnerami Marcina są - VOLKSWAGEN RACING POLSKA, BLACK ENERGY DRINK oraz FIRMA "ZBUD" z Dąbrowy Tarnowskiej   Patronat medialny nad startami objęły TVP Kraków, portal internetowy Interia.pl, RDN Małopolska, Tygodnik TEMI oraz portal www.wyscigigorskie.pl, na którym znajdziecie szczegóły dotyczące zawodów, dojazd, harmonogram czasowy oraz szczegóły dotyczące trasy dla wszystkich kibiców - dodaje Gładysz.

Zawody rozpoczynają się w piątek 9 maja odbiorem administracyjnym oraz badaniem kontrolnym, które odbędzie się na sanockim rynku. W sobotę kibice zobaczą zawodników w 4 podjazdach. Treningi rozpoczną się o godzinie 9:00, a pierwszy wyścig wystartuje o godzinie 14:30. W niedzielę jedyny trening rozpoczyna się o godzinie 8:30, a wyścigi o godzinie 12:00.

bwg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj