KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

GSMP: Wielki finał w Korczynie

GSMP: Wielki finał w Korczynie Fot. Arkadiusz Bar

Zmagania zawodników rywalizujących w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski dobiegają powoli końca. Już za tydzień w dniach 11-13 września na Podkarpaciu rozegrane zostaną ostatnie rundy wyścigów górskich, które wyłonią tegorocznych Mistrzów.

REKLAMA


Trasa prowadząca z korczyńskiego rynku do Rezerwatu „Prządki” uznawana jest przez specjalistów od górskiego ścigania jako jedna z najciekawszych w kalendarzu GSMP. Odcinek blisko 4,5 km łączy bowiem w sobie szybkie zakręty w dolnej części i elementy techniczne, które znajdują się tuż za nawrotem.

W ubiegłym roku najszybszym kierowcą okazał się Kielczanin Rafał Grzesiński, który ustanowił nowy rekord trasy. Po świetnym występie podczas Grand Prix Sopot, „Kiler” zapowiadał, że pojawi się w Korczynie i poprawi swój rekord trasy z 2014 roku, jednak na ostateczne potwierdzenie musimy poczekać do publikacji oficjalnej listy zgłoszeń.

Kierowcy mogą wysyłać zgłoszenia uczestnictwa w pierwszym terminie jeszcze do piątku 4 września do godziny 24:00. W najbliższy weekend dowiemy się już kto z czołówki powalczy o rekord trasy, a z pewnością Grzesińskiego będą chcieli zaatakować Dubai oraz Andrzej Szepieniec, którzy między sobą stoczą walkę o tytuł Mistrza Polski. Ciekawie zapowiada się również walka o trzecie miejsce klasyfikacji generalnej, w której ogromne szanse na tytuł ma Tomasz Myszkier.

- W tym roku trzeba walczyć do samego końca - mówi Dubai. Patrząc na tabelę zarówno ja jak i Andrzej mamy matematyczne szanse na Mistrzostwo. To jest motorsport i wszystko jest możliwe do póki trwają zawody. Cieszę się, że finiszujemy w Korczynie bo to bardzo ciekawa trasa, która łączy wiele elementów w jednym. Zapraszam w dniach 11-13 września wszystkich sympatyków GSMP, bo wielki finał tegorocznych zmagań będzie chyba jednym z najciekawszych w ostatnich kilku latach ze względu na rywalizację o tytuły nie tylko w generalce ale i poszczególnych grupach i klasach.

Już w piątek 11 września kibice będą mogli przyjrzeć się wyścigowym potworom, jakie pojawią się w Krośnie podczas badania kontrolnego w Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii przy ul. Tysiąclecia 5. Sobota i niedziela to najazd wyścigowców na Korczyński Rynek, który raz w roku zamienia się w wielki wyścigowy serwis.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków do Korczyny na 12 Wyścig Górski „Prządki” 2015 - mówi dyrektor zawodów Marcin Fiejdasz. W tym roku do grona naszych partnerów dołączyło trzech znaczących sponsorów, dzięki którym poziom sportowy oraz organizacyjny znacznie wzrośnie. Są to Rafineria w Jaśle, Hotel Nafta Krosno oraz marka RevLine. Jak podczas wszystkich zawodów organizowanych przez Automobilklub Małopolski w Krośnie wspiera nas sieć stacji benzynowych GROSAR.

Sobotnie zawody rozpoczynają się 12 września o godzinie 9:00, kiedy to rozpocznie się pierwszy z trzech zaplanowanych na ten dzień podjazdów treningowych. O godzinie 15:00 zawodnicy staną do pierwszego podjazdu wyścigowego, a już o 19:00 odbędzie się oficjalne wręczenie nagród na Scenie zlokalizowanej w Rynku. Niedziela to cztery podjazdy. Treningi ruszają o 9:00, a wyścigi o godzinie 13:00. Zwycięzców 14 rundy GSMP 2015 oraz Mistrzów Polski sezonu 2015 poznamy już o godzinie 17:30 podczas oficjalnego zakończenia zawodów.

łs

  • autor: łs

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?