KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rajd Krośnieński rozpoczął sezon KJS

Rajd Krośnieński rozpoczął sezon KJS Fot. Dariusz Błażejowski

Pomimo niesprzyjającej pogody w ostatnią niedzielę (10 kwietnia) odbył się 4. Rajd Krośnieński. Była to I runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Wystartowała rekordowa liczba zawodników: 62 załogi!

REKLAMA


Impreza zaczęła się z samego rana odbiorem administracyjnym i badaniem kontrolnym na terenie kompleksu Panmar. Na starcie, na płycie krośnieńskiego Rynku pojawiły się 62 samochody wraz z załogami (kierowca i pilot).


Fot. Jakub Kucha

Ze startu uczestnicy przemieścili się na odcinki, na kórych rozstrzygano próby sprawnościowe: w Korczynie i Bratkówce. Ostatnią częścią pętli był tzw. „kręcioł” w okolicy lotniska. Całą petlę i wszystkie próby zawodnicy pokonywali trzykrotnie.

Dodatkową atrakcją rajdu, która przyciągnęła licznych widzów były pokazy jazdy w driffcie, które odbyły się na ulicy Kaczorowskiego w Krośnie.


Fot. Dariusz Błażejowski

Oficjalne wyniki dostępne są - tutaj.

Rajd Krośnieński to Konkursowa Jazda Samochodem (KJS), zawody dla kierowców-amatorów, w których rywalizować może właściwie każdy. Podstawowe warunki udziału to sprawny technicznie samochód z dwuosobową załogą. Kierowca musi mieć prawo jazdy, a pilot ukończone 17 lat. Zawodnicy muszą posiadać kaski ochronne. KJS jest okazją do sprawdzenia umiejętności i rywalizowania z innymi kierowcami w kontrolowanych warunkach, z profesjonalnym pomiarem czasu. Równocześnie uczestnicy KJS zdobywają punkty, które pozwalają im starać się o licencję w sportach samochodowych i liczą się w rywalizacji Mistrzostw Okręgu. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani statuetkami.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?