Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

42. BWG: Wáclav JANÍK zgarnia wszystko [FOTO]

42. BWG: Wáclav JANÍK zgarnia wszystko [FOTO] Fot. Arkadiusz Bar

Czech Wáclav JANÍK, kierowca Normy M20F okazał się najszybszym kierowcą drugiego dnia 42. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. Zawodnik reprezentujący Nutrend Racing podczas pierwszego podjazdu wyścigowego ustanowił po raz pierwszy nowy rekord 4866 metrowej trasy (2.13,719). W drugim podjeździe wyścigowym Wáclav poprawił swój własny rekord ustanowiony kilka godzin wcześniej. Ostatecznie czas 2.13,614 to nowy rekord trasy Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego.

REKLAMANiedziela (15.05) w Załużu stała pod znakiem słońca. Deszczowe chmury, które zalały zawodników w sobotę zniknęły i kierowcy wyścigowych samochodów kategorii 2 mogli mocno przyspieszyć, czego efektem było pełne podium w wykonaniu właśnie tych zawodników.

Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej po dwóch podjazdach uplasował się Robert Steć, po raz pierwszy startujący Lolą B02. Trzeci wynik osiągnął debiutujący za kierownicą Loli T96 Sebastian Fołta, dla którego jest to życiowy wynik w wyścigach górskich.

Tuż za generalką pojawił się Věroslaf Cvrcek w Skodzie Fabii 2000, który zajął również pierwsze miejsce w kategorii I. Zaraz za nim sklasyfikowany został Igor Drotar w Skodzie Fabii R5. Waldemar Kluza, który wygrał sobotnią odsłonę, w niedzielę był na 6 miejscu w generalce i 3 w kategorii I.

KLASYFIKACJA GENERALNA WYŚCIGU

W GSMP najszybszy okazał się Igor Drotar, który wyprzedził Waldemara Kluzę w Fordzie Proto i Dubaja w Lancerze BM. Tuż za Dubajem pojawił się Jan Milon w Fabii WRC, a na piątym miejscu Roman Baran debiutujący za kierownicą czteronapędowego Lancera Evo.


Igor Drotar. Fot. Arkadiusz Bar

Grupa N to pewne zwycięstwo Petera Jureny, który był szybszy od Rafała Serafinowicza i Krzysztofa Derenia, którzy dysponowali Lancerami Evo X.

Grzegorz Kozioł podczas inauguracji sezonu pewnie wygrał rywalizację w gr. A z Pawłem Gosem. Na trzecim miejscu była Ewa Wójtowicz w Citroenie C2R2 Max.

Nowa grupa A/PL padła łupem Jacka Handla w BMW, kóry w dwóch podjazdach wyprzedził w Górach Słonnych Michała Żywarskiego w Subaru i Janusza Janię, który w Załużu pojawił się po raz pierwszy Hondą Integrą.

W klasyfikacji samochodów przednionapędowych konkurencji nie miał Szymon Piękoś w Hondzie Civic, który był szybszy od swojego zespołowego kolegi Karola Krupy w Clio RS. Trzecie miejsce to Jarosław Adamiak w Hondzie Civic.

Wśród kobiet najszybsza na suchej nawierzchni była Irena Steć w formule Gloria. Druga to Ewa Wójtowicz. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Magdę Wilk, a na czwartym Annę Wojewodę.

Kolejne zawody już za tydzień podczas Moris Cup Jahodna w okolicach słowackich Koszyc.

Zobacz także: 42. Bieszczadzki Wyścig Górski. Badanie kontrolne [FOTO] oraz 42. BWG: Waldemar Kluza wygrywa w deszczu [FOTO]

łs
Fot. Łukasz Jaracz

  • autor: łs

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj