KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

GSMP: Igor Drotár Mistrzem Polski [ZDJĘCIA]

Słowak Igor Drotár - czas: 1.51,742. Słowak Igor Drotár - czas: 1.51,742. Fot. Marek Marczak

W wielkim finale GSMP "Prządki" 2016 Słowak Igor Drotár dwukrotnie udowodnił, że jest najlepszym kierowcą w Polsce. Po wygranej w sobotniej 13. rundzie, Drotár powtórzył ten wyczyn w niedzielę uzyskując najlepszy czas dnia 1.51,742.

Drugie miejsce na podium zdobył Piotr Ostrowski, który wygrał również grupę A. Trzecie miejsce to Roman Baran. Ostatniego podjazdu sezonu nie ukończył Waldemar Kluza, który zaliczył awarię silnika w swoim Fordzie.

Tytuły mistrzowskie w sezonie 2016 trafią do - Igora Drotára Mistrza Polski GSMP, Waldemara Kluzy i co zaskakujące do Dubaia, który jednak nie wystąpił w Korczynie, ale ze względu na dwie awarie Szepieńca, który nie zdobył żadnych punktów trzecie miejsce pozostało w rękach dwukrotnego Mistrza Polski GSMP 2014 i 2015.

Niedzielny (25 września) wyścig rozgrywany był w dobrych warunkach pogodowych. Pierwszy podjazd treningowy został jednak przesunięty z godziny 8:30 na godzinę 10:00 ze względu na mgłę, która zalegała na trasie z Korczyny do Czarnorzek.

Pierwszą piątkę klasyfikacji generalnej uzupełnili Karol Krupa w Clio RS oraz Jan Miloň w Skodzie Fabii WRC. Szóste miejsce to Szymon Piękoś w Hondzie, a siódme Tomasz Myszkier w Leonie.

W klasyfikacji samochodów historycznych najlepszy okazał się Paweł Rzadkosz przed Jerzym Nowakowskim i Wojtkiem Myszkierem.

Najszybszym kierowcą samochodów przednionapędowych okazał się Karol Krupa, który wyprzedził swojego zespołowego kolegę Szymona Piękosia oraz Tomka Myszkiera w Seacie Leonie Supercopa.